Eva Kubaniová Zveřejni článek na Facebooku Zveřejni článek na Delicious Zveřejni článek na Linkuj.cz Zveřejni článek na Twitteru

Eva Kubaniová

Najčítanejšie články autora

Odvolanie sa oplatí napísať

Odvolanie sa oplatí napísať

Maturity má väčšina študentov úspešne za sebou, zaslúžený letný oddych…

Celý článok

Články tohto autora

Písomné maturity sa streli s veľkým rozhorčením Vydáno:8.4. 2015 2:10

Písomné maturity sa streli s veľkým rozhorčením

17. marec bol pre viacerých maturantov začiatok minimálne dvojdňového stresu. Tohtoročné písomné maturity môžeme literárne nazvať postupnou gradáciou napätia. Každý predmet pripravil pre študentov aj učiteľov nepríjemné prekvapenia, ktorých intenzita sa postupne zvyšovala. Očakávané uvoľnenie po úspešnom „zdolaní“ skúšky dospelosti nebolo také jednoznačné.

Termíny na podanie prihlášok sú stále aktuálne Vydáno:1.4. 2015 4:43

Termíny na podanie prihlášok sú stále aktuálne

Nestihli ste podať prihlášku na vysokú školu vo februári? Nemusíte zúfať. Niektoré školy majú termíny na prijímanie prihlášok posunuté až do konca apríla alebo mája. Medzi nimi sú aj univerzity, ktoré sa každoročne umiestňujú na popredných priečkach v kvalite vysokoškolského štúdia.

Prvé kolo skúšky dospelosti je za rohom Vydáno:16.3. 2015 9:59

Prvé kolo skúšky dospelosti je za rohom

17. – 20. marca 2015 sa uskutoční externá časť a písomná forma internej maturitnej skúšky na stredných školách po celom Slovensku. Stredoškoláci budú testovaní zo slovenčiny, vybraného cudzieho jazyka, matematiky, maďarčiny a ukrajinčiny. Úspešné zvládnutie tzv. písomnej časti predstavuje magická hranica 33%.

Rozhovor: Štúdium adiktológie v Česku neľutujem Vydáno:25.2. 2015 5:51

Rozhovor: Štúdium adiktológie v Česku neľutujem

Dominika Púčiková už štvrtý rok študuje adiktológiu na Karlovej univerzite. Na prijímačky na tento unikátny odbor sa pripravovala takmer rok a momentálne je jediná Slovenka v ročníku. Popri škole pracuje v kontaktnom centre pre aktívnych užívateľov drog.

Strašiak menom prihláška Vydáno:3.2. 2015 1:28

Strašiak menom prihláška

Neodvratne sa blížia termíny podávania prihlášok na vysoké školy a toto obdobie je pre mnohých stredoškolákov veľmi stresujúce. Správne vyplnenie a odoslanie prihlášky je prvým krokom k úspešnému štúdiu na vysokej škole, a preto sme si pre vás pripravili niekoľko rád a tipov, ako túto nevyhnutnú byrokratickú činnosť zrealizovať bez problémov. Napokon vysoká škola je bránou do „dospeláckeho“ života, ku ktorému nevyhnutne patria aj rôzne „vypisovačky“.

Keď univerzity otvárajú svoje dvere Vydáno:28.1. 2015 1:15

Keď univerzity otvárajú svoje dvere

Príslovie „Lepšie je raz vidieť, ako stokrát počuť“, sa v prípade návštevy univerzity počas Dňa otvorených dverí potvrdzuje na sto percent. V mesiacoch január a február už každoročne vysoké školy otvárajú uchádzačom svoje dvere a ponúkajú možnosť predčasne privoňať k vysokoškolskej pôde. Prísť sa pozrieť na svoje niekoľkoročné potenciálne pôsobisko by nemalo byť iba zámienkou ako sa uliať zo školy. Komu sú Dni otvorených dverí určené?

Aktuálna stránka: 1 Článkov celkom: 6

Odporúčame

Facebook

Chcete vedieť ako prví o novinkách na serveri, o tom, čo robíme a kde sa s nami môžete stretnúť? Pripojte sa k nám na Facebooku.

Akékoľvek použitie obsahu vrátane prevzatia, šírenia či ďalšieho sprístupňovania článkov a fotografií je bez súhlasu jednateľa serveru VysokeSkoly.sk zakázané.

Copyrights: VysokeSkoly.sk
Design:divDesign.cz
2019