6 skvelých vecí, ktoré ti prinesie štúdium vo Veľkej Británii Vydáno:31.3. 2020
Aktualizováno:1.4. 2020
Zveřejni článek na Facebooku Zveřejni článek na Delicious Zveřejni článek na Linkuj.cz Zveřejni článek na Twitteru

6 skvelých vecí, ktoré ti prinesie štúdium vo Veľkej Británii

Veľká Británia je jednou z najdostupnejších anglicky hovoriacich destinácií pre vysokoškolské štúdium. Láka svojou prestížou, vysokou zamestnanosťou aj širokým výberom odborov a univerzít, ktoré sú uznávané po celom svete.

Vieme, že štúdium v zahraničí mení život k lepšiemu a tak chceme pomôcť k tejto fantastickej príležitosti všetkým, ktorí sa neboja ísť za svojim a poriadne si to užiť. Sami sme v Anglicku študovali a prešliapali ti tam cestu. S nami vyberieš univerzitu, čo ti sadne, pokoríš prijímačky aj motivačný list a nájdeš ubytovanie v najlepšej spoločnosti. Spoj sa s nami ešte dnes a získaj náskok.

6 skvelých vecí, ktoré ti prinesie štúdium vo Veľkej Británii

1.PRESTÍŽNY TITUL, KTORÝM OHROMÍŠ SVET I BABIČKU

Anglicko je zem s jedným z najlepších študijných systémov vôbec a preto má diplom z britskej vysokej školy váhu po celom svete. Získaš s ním náskok pred konkurenciou, ak už sa plánuješ uplatniť v akomkoľvek odbore.

2. PRAX NAMIESTO PRÁZDNEJ TEÓRIE

Vysoké školy v Anglicku si uvedomujú, že svet začína až za dverami učebne. Pretože žiadny učený zo skript nespadol a skutočné znalosti získaš vďaka prepojeniu teórie s praxou.

3. ANGLIČTINA NA JEDNOTKU

Angličtina sa stane tvojim základným komunikačným jazykom, či už si na prednáške alebo s novými spolužiakmi v bare. Vďaka štúdiu v Anglicku budeš hovoriť sebaisto a o čomkoľvek. Možno aj zo spánku.

4. NA PRACOVNOM TRHU SA O TEBA POBIJÚ

Britské univerzity majú najlepšie zamestnateľných absolventov na svete. Od nástupu po promócie totiž úzko spolupracujú s trhom práce a upravujú osnovy tak, aby tvoj životopis obsahoval to, čo ti pomôže získať skvele platený dream job aj hrdosť v očiach tvojich rodičov.

5. CELÝ SVET NA FRIENDLISTE

Priateľstvo a dôležité kontakty po celom svete sú plusové body pre tvoju budúcnosť. Vďaka štúdiu v zahraničí ich budeš mať doslova na dosah ruky.

6. ODBORY, ČO TI SADNÚ. BEZ KOMPROMISOV

Nezáleží, či chceš projektovať výškové budovy alebo si vyšívať budúcnosť ako módny návrhár. Vysoké školy v Anglicku majú dôležitú vlastnosť: podporujú tvoje silné stránky, na ktorých budeš stavať úspech. Stačí si vybrať.

UNIVERZITY

Zastupujeme skoro polovicu všetkých škôl vo Veľkej Británii a vieme, ktorá z nich ti najlepšie sadne. Nech už si kreatívec s láskou ku knižkám alebo vidíš svet v koláčovom grafe. Poraď sa s nami, ktorá z týchto škôl ťa posunie ďalej.

ŽIVOBYTIE A FINANCOVANIE ŠTÚDIA V ANGLICKU

Môžeš si to dovoliť? Jasné! Študentský život v pohode utiahneš z brigády popri škole na čiastočný úväzok. Viac informácii ohľadom financovania štúdia a životných nákladov nájdeš tu.

POZRI SA NA PRÍBEHY NAŠICH ŠTUDENTOV, KTORÍ MAJÚ UŽ SVOJE ŠTÚDIUM ZA SEBOU A SAMI TAK MŽU POTVRDIŤ, ŽE TÁTO JAZDA STOÍ ZA TO!

Kolarova

Michaela Kolářová

BA (Hons) Marketing, Advertising and Public Relations

Odísť na univerzitu do Anglicka a povedať každej príležitosti, ktorá sa mi od tej doby naskytla „áno“, bolo to najlepšie, čo som vtedy v roku 2014 pre svoje budúce ja urobila. Teraz už mám za sebou úspešne ukončené 3 roky bakalárskeho štúdia, Erazmus a 1 rok platenej stáže, ale promóciami pre mňa cesta zďaleka neskončila. Momentálne už cez rok pôsobím v marketingovej agentúre v Londýne na pozícii Marketing Executive a podieľam sa na riadení marketingovej stratégie štyrom z našich klientov. Pracujem priamo s dvoma zakladateľmi agentúry, ktorí ma plne podporujú v kariérnom raste a vďaka ktorým sa denne naučím niečo nové. Štúdium ma neskutočne obohatilo a posunulo, ale tiež mi pomohlo nájsť to, čomu sa chcem do budúcna venovať a pripravilo ma na ten prechod do sveta profesionálov. Verím, že keď budete chcieť, tak vám štúdium v Anglicku otvorí dvere nie len do sveta príležitostí, ale aj k vášmu plnému potenciálu.

Vojta

Vojtěch Procházka

BA (Hons) International Business Management

Štúdium vo Veľkej Británii, možnosti, o ktorých teraz už vieš a pokiaľ sa rozhodneš inak, budeš do konca života ľutovať, že si to aspoň neskúsil/a. Ja som sa rozhodol správne a behom svojho štvorročného štúdia na univerzite vo Worcestri som absolvoval semester v Barcelone, získal ročnú platenú prax v roli International Marketing Assistant, cestoval po svete, poznal super ľudí, zamiloval sa a teraz začínam novú prácu v rolu Country Executive pre MyProtein v Manchestri. Celková skúsenosť z Británie mi poskytla nie len vzdelanie, ale tiež ma naučila, ako sa postarať sám o seba a osamostatniť sa. Za tým všetkým je mnoho úsilia, ale táto jedinečná možnosť sa mi naskytla práve vďaka UniLinku.

Irena

Irena Šmitáková

BA (Hons) Visual Effects and Motion Graphics

Nápad odísť študovať do Veľkej Británie som dostala na jednej nočnej smene v hoteli, kde som v tej dobre pracovala. Pamätám si to ráno, kedy som potom vkročila do kancelárie UniLink a kde na mňa spravili neuveriteľný dojem. Všetko sa potom odohralo tak rýchlo, že jediné, čo som stíhala, bolo zbaliť si kufre, rozlúčiť sa s rodinou a priateľmi a nastúpiť do lietadla. Štúdium vo Británii mi ponúklo neuveriteľné možnosti. Už v druhom ročníku som mala možnosť pracovať v štúdiu Animortal ako Junior Compositor a to ma poriadne nakoplo. Nebudem klamať, nebola to žiadna rozprávka ružovou záhradou, ale všetka práca, úsilie, čas, peniaze a disciplína sa nakoniec vyplatili. Štúdium v UK ma tak dostalo mimo iné až do Moving Picture Company ktorá pracovala na Harrym Potterovi, Hre o tróny alebo na Jamesovi Bondovi. Ja sama som sa podieľala na Levom kráľovi, ktorého ste mohli nedávno vidieť v kinách!

Simona

Simona Vrabcová

BA (Hons) Music Business and Arts Management MSc Innovation Management and Entrepreneurship

Študovať v medzinárodnom prostredí a vytvárať si kontakty z celého sveta? Aj to môže byť realita vďaka štúdiu v Anglicku. To mi umožnilo zorganizovať množstvo kultúrnych eventov, pracovať pre Wembley štadión, či Buckinghamský palác a založiť divadelnú spoločnosť. Počas štúdia bakalára som zistila, aký rozmanitý môže byť kreatívny priemysel a počas magistra som zasa pochopila ako môže byť podnikanie kreatívne. Dnes robím všetko, čo ma baví a neľutujem, že som si otvorila pomyselné dvere do sveta. A teší ma, že vďaka svojej súčasnej práci poradcu pre štúdium v UniLink ich otváram aj ďalším slovenským študentom. A veľmi rada pomôžem aj tebe s celou cestou za tvojim vysneným štúdiom a budúcnosťou!

ZAUJALA ŤA CESTA NAŠICH ŠTUDENTOV?

TAKTO BUDE VYZERAŤ POSTUP, KTORÍ JE PRVÝ KROK K DIPLOMU Z VEĽKEJ BRITÁNIE, POZRI SA S ČÍM TI POMÔŽEME!

  • Vybrať vhodnú univerzitu a odbor
  • Splniť podmienky k prijatiu
  • Prejsť prijímacím procesom
  • Vyriešiť financovanie a poradiť s brigádou
  • Zariadiť ubytovanie a poradiť s brigádou v okolí
  • S výberom leteniek aj transferom z letiska až na univerzitu
  • Zariadiť status študenta na Slovensku
  • Zariadiť všetko potrebné pred odjazdom

Viac informácií nájdeš na Unilink.sk. Osobnú konzultáciu si môžeš dohodnúť na telefóne 0903 696 676 aj cez e-mail hello@unilink.sk
Odběr newsletteru

Chci odebírat newsletter Vysokých škol

Pravidelné informace o studiu na vysokých školách, přijímacíh zkouškách...


Odporúčame

Facebook

Chcete vedieť ako prví o novinkách na serveri, o tom, čo robíme a kde sa s nami môžete stretnúť? Pripojte sa k nám na Facebooku.

Akékoľvek použitie obsahu vrátane prevzatia, šírenia či ďalšieho sprístupňovania článkov a fotografií je bez súhlasu jednateľa serveru VysokeSkoly.sk zakázané.

Copyrights: VysokeSkoly.sk
Design:divDesign.cz
2020