Kde využiť študentské zľavy Vydáno:17.11. 2015
Zveřejni článek na Facebooku Zveřejni článek na Delicious Zveřejni článek na Linkuj.cz Zveřejni článek na Twitteru

Kde využiť študentské zľavy

Nepochybnou výhodou študentského stavu sú okrem iného študentské zľavy. Mnohé z nich ponúkajú výraznú možnosť ušetriť na doprave, alebo nákupoch a bola by škoda o nich nevedieť.

Zľavy pre študentov dnes ponúka plno inštitúcií a firiem od jazykových škôl, cez banky až po obchody s oblečením. Základným pravidlom je u drvivej väčšiny z nich schopnosť preukázať sa ako študent, teda mať pri sebe študentský preukaz, alebo ISIC. Je dobré vziať si so sebou ISIC i pri ceste do zahraničia. Nie nadarmo má v názve slovo „international“ a pri dovolenke vám dokáže príjemne znížiť vstupné napríklad do rôznych hradov a zámkov.

Doprava

Slovenské vlaky zadarmo pre študentov sú veľmi dobre známou záležitosťou. Na pamäti je pri ich využívaní potrebné mať, že vyžadujú registráciu, ktorá bude dokazovať, že ste skutočne študent a môžete cestovať bezplatne. Zľavy pre študentov ponúkajú i súkromní prepravcovia a MHD. Napríklad v Bratislave zaplatíte so študentskou kartou za ročné cestovné namiesto 264 eur iba 132. Vyplatiť sa môže i pri niekoľkodňovej návšteve mesta – cestovné na týždeň vás s ňou bude stáť zhruba päť eur.

Banky a poisťovne

Väčšina bánk na slovenskom trhu ponúka možnosť zriadenia študentského účtu. Vďaka potvrdeniu o návšteve školy sa tak dá vyhnúť poplatkom za vedenie účtu, alebo zasielanie SMS správ o jeho stave. Pozrieť sa bližšie na jednotlivé výhody môžete v našom texte o porovnaní študentských účtov. Okrem vedenia účtu však môžete ušetriť i na poistení. Zvýhodnené cestovné poistenie na 30 dní od takmer ôsmich eur (pre klientov poisťovne, pre ostatných dvanásť eur) ponúka napríklad poisťovňa Union. Postiť sa na mesiac za dvanásť eur môžete i v CKM 2000 Travel, kde študentom zároveň ponúkajú i zvýhodnené ceny lístkov alebo leteniek.

Nákupy

Určite ste si už na obchodoch niekedy všimli vedľa tradičnej nálepky označujúcej možnosť platiť kartou i nálepku ISIC. Jej funkcia je rovnaká – upozorniť na zľavy pre študentov. Jedným z najlepších tipov sú v tomto smere kníhkupectvá – zľavu ponúka napríklad Martinus (2% pri nákupe cez internet), alebo Panta Rhei (15% zľava pri nákupe nad 15 eur) a zľavu 20% na svoje tituly študentom dáva Albatros Media. Ušetriť môžete i pri návštevách divadiel, alebo kina – zoznam zliav nájdete na" internetových stránkach ISIC":http://isic.sk/vsetky-zlavy/. Ani ten však nemusí byť vyčerpávajúci, keďže študentská zľava je rozhodnutím každej firmy a nemusí sa nevyhnutne viazať na ISIC. Odporúčame preto vždy sa opýtať. Otázka na zľavu vás totiž nič nestojí a môžete na nej, naopak, ušetriť.

Foto: Pixabay.com
Odběr newsletteru

Chci odebírat newsletter Vysokých škol

Pravidelné informace o studiu na vysokých školách, přijímacíh zkouškách...


Odporúčame

Facebook

Chcete vedieť ako prví o novinkách na serveri, o tom, čo robíme a kde sa s nami môžete stretnúť? Pripojte sa k nám na Facebooku.

Akékoľvek použitie obsahu vrátane prevzatia, šírenia či ďalšieho sprístupňovania článkov a fotografií je bez súhlasu jednateľa serveru VysokeSkoly.sk zakázané.

Copyrights: VysokeSkoly.sk
Design:divDesign.cz
2019