Súťaž pre študentov žurnalistiky Vydáno:30.4. 2014
Zveřejni článek na Facebooku Zveřejni článek na Delicious Zveřejni článek na Linkuj.cz Zveřejni článek na Twitteru

Súťaž pre študentov žurnalistiky

Študenti žurnalistiky sa tento víkend už 19. krát zúčastnili novinárskej súťaže Štúrovo pero. Dozvedeli sa výsledky v kategórii žurnalistický príspevok i školský časopis.

Vysokoškoláci prihlásili do súťaže tento rok sedem titulov: časopis atteliér (Trnava), farmakoviny študentov Farmaceutickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, magazín LIKE Paneurópskej vysokej školy, Občas NEČAS z Nitry, OKO Časopis (Slovenská technická univerzita v Bratislave), časopis študentov Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku ZUMAG a Žužo zo Žilinskej univerzity.

Tri čísla, ktoré poslali mladí novinári do súťaže, hodnotila porota, ktorú tento rok tvorili Andrej Tušer, Jozef Vatrál a Ferdinand Tisovič a výsledné poradie určila takto:

  1. miesto získal magazín LIKE
  2. miesto získal trnavský atteliér
  3. miesto získal Oko Časopis

Ocenené časopisy vynikali hlavne kvalitnou tlačou a profesionálnou grafickou úpravou. V kategórii novinárskych príspevkov vysokoškolákov súťažilo sedemnásť študentov so 47 výtvormi. Desať nejlepších, z kterých väčšinu tvorili rozhovory, pozvala porota do Zvolena. Ocenení autori sa tešili tomuto poradiu:

  1. Magdaléna Švecová, šéfredaktorka atteliéru, za nekrológ zosnulého fotografa Tibora Huszára (Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave)
  2. Lucia Osvaldová za rozhovor s Karolom Sudorom (Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave)
  3. Lukáš Onderčanin (Univerzita Komenského v Bratislave)
  4. Prémia Literárneho fondu patrí Gabriele Gažovej z Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave za rubriku Výkladná skriňa.

Počas dvoch dní sa nádejní novinári mohli stretnúť s odbornou porotou, diskutovať o svojej tvorbe a získavať inšpiráciu a nové poznatky. Zúčastniť sa mohli aj besied so známymi mediálními a športovými osobnosťami (napríklad s generálnym riaditeľom Markízy Matthiasom Settelem, šéfom spravodajstva Tiborom Mattyašovským či investigatívnym novinárom Paľom Fejérom).

Táto novinárska súťaž je organizovaná Banskobystrickým krajom, Krajskou knižnicou Ľudovíta Štúra, Nadáciou Slovenskej sporiteľne a televíziou Markíza.

Zdroj: http://skolskyservis.teraz.sk/…-clanok.html

Zdroj fotografie: www.sxc.hu
Odběr newsletteru

Chci odebírat newsletter Vysokých škol

Pravidelné informace o studiu na vysokých školách, přijímacíh zkouškách...


Odporúčame

Facebook

Chcete vedieť ako prví o novinkách na serveri, o tom, čo robíme a kde sa s nami môžete stretnúť? Pripojte sa k nám na Facebooku.

Akékoľvek použitie obsahu vrátane prevzatia, šírenia či ďalšieho sprístupňovania článkov a fotografií je bez súhlasu jednateľa serveru VysokeSkoly.sk zakázané.

Copyrights: VysokeSkoly.sk
Design:divDesign.cz
2019