Prvé výsledky prieskumu projektu Vysokoškoláci do praxe Vydáno:22.1. 2014
Zveřejni článek na Facebooku Zveřejni článek na Delicious Zveřejni článek na Linkuj.cz Zveřejni článek na Twitteru

Prvé výsledky prieskumu projektu Vysokoškoláci do praxe

Národný projekt Vysoké školy ako motory rozvoja vedomostnej spoločnosti si kladie za cieľ prispôsobovať štúdium na vysokej škole skutočným potrebám dnešného trhu a sprostredkovávať študentom možnosti priameho zapojenia sa do praxe.

Projekt započal v máji 2013 a bude trvať do novembra 2015. Vďaka nemu by sa mali zvýšiť šance vysokoškolákov na uplatnenie po absolvovaní vysokej školy. Týka sa bakalárskeho, magisterského aj doktorandského stupňa štúdia.

K 1.1.2014 prebehlo prvé zhodnotenie projektu prostredníctvom prieskumu, a to na mimobratislavských školách. Tento mapoval spoluprácu s podnikmi, ktoré ponúkajú študentom praxe a identifikoval tie, ktoré by sa dali považovať za úspešné („best practice“ – dobrá prax).

Podľa stanovených kritérií sa sledovala spolupráca podnikov a vysokých škôl a jej kvalita. Vznikol prvý pracovný ranking spoluprác, ktorý by mal podľa Ústavu informácií a prognóz školstva predovšetkým motivovať k ďalšiemu rozvoju a skvalitňovaniu metodiky a kritérií pre spoluprácu.

Oslovených bolo 25 vysokých škôl a106 fakúlt (spolu z 1795 študijných programov). Údaje boli zbierané v období od septembra do novembra 2013. Prieskum ukázal 2044 overených a relevantných spoluprác študijného programu s podnikom.

Celú správu z hodnotenia si môžete prečítať tu alebo v prezentácii.

Po tejto prvej etape, nazvanej Zisťovanie najlepšej praxe, bude nasledovať spracovanie metodiky, ktorej obsahom bude tvorba mapy aktuálnych a perspektívnych absolventov, ktorých kompetencie budú zodpovedať požiadavkam podnikov a zároveň zodpovedať prognózam vývoja ekonomiky.

Detailnejšie výsledky budú zverejnené začiatkom roka 2014.

Zdroje: http://www.uips.sk/ www.vysokoskolacidopraxe.sk

Zdroj fotografie: www.sxc.hu
Odběr newsletteru

Chci odebírat newsletter Vysokých škol

Pravidelné informace o studiu na vysokých školách, přijímacíh zkouškách...


Odporúčame

Facebook

Chcete vedieť ako prví o novinkách na serveri, o tom, čo robíme a kde sa s nami môžete stretnúť? Pripojte sa k nám na Facebooku.

Akékoľvek použitie obsahu vrátane prevzatia, šírenia či ďalšieho sprístupňovania článkov a fotografií je bez súhlasu jednateľa serveru VysokeSkoly.sk zakázané.

Copyrights: VysokeSkoly.sk
Design:divDesign.cz
2019