Univerzita Komenského je v prvej 500-vke na svete Vydáno:1.3. 2014
Zveřejni článek na Facebooku Zveřejni článek na Delicious Zveřejni článek na Linkuj.cz Zveřejni článek na Twitteru

Univerzita Komenského je v prvej 500-vke na svete

Od roku 2009 je každoročne zostavovaný rebríček najlepších 2000 vysokých škôl z celého sveta. Za minulý rok sa Univerzita Komenského v Bratislave teší 495. miestu. Je zároveň jedinou slovenskou univerzitou v prvej tisícovke.

Ranking sa nazýva University Ranking by Academic Performance (Rebríček univerzít na základe ich akademického výkonu), skrátene URAP. Táto iniciatíva vznikla na Middle East Technical University v tureckej Ankare. Rankingový systém vyhodnocuje 10 % najvýkonnejších škôl na svete, a to na základe kvality a kvantity publikácií.

UK si polepšila o 32 miest oproti roku 2012 a zaradila sa tým do kategórie „A“. A podľa čoho sa vlastne meria tento „akademický výkon“? Komisia hodnotí počet vedeckých článkov, počet citácií prác vedcov, vedeckú produktivitu, význam časopisov (tzv. impakt faktor) a mieru kvality citácií v na impakt faktor časopisu, v ktorom boli citované články publikované. Kritériom je aj miera medzinárodnej spolupráce danej univerzity so zahraničnými univerzitami, čo je vyjadrené celkovým počtom publikácií, ktoré sú výsledkom tejto spolupráce.

Ďalšie miesta

Tri slovenské vysoké školy sa umiestnili na 1096 mieste (Slovenská technická univerzita, zaradená do kategórie B+), 1232. mieste (Univerzita Pavla Jozefa Šafárika, B+) a 1801. mieste (Technická univerzita v Košiciach, B). U našich susedov v Českej republike sa 151. miestu teší Karlova univerzita v Praze (A+) a Masarykova univerzita 568 (B++).

Zdroje:

http://www.urapcenter.org/2013/world.php?…

http://www.eurocampus.sk/…eho-rebricka

Zdroj fotografie: www.sxc.hu
Odběr newsletteru

Chci odebírat newsletter Vysokých škol

Pravidelné informace o studiu na vysokých školách, přijímacíh zkouškách...


Odporúčame

Facebook

Chcete vedieť ako prví o novinkách na serveri, o tom, čo robíme a kde sa s nami môžete stretnúť? Pripojte sa k nám na Facebooku.

Akékoľvek použitie obsahu vrátane prevzatia, šírenia či ďalšieho sprístupňovania článkov a fotografií je bez súhlasu jednateľa serveru VysokeSkoly.sk zakázané.

Copyrights: VysokeSkoly.sk
Design:divDesign.cz
2019