Výuka Čínštiny na SPU v Nitre Vydáno:20.2. 2014
Zveřejni článek na Facebooku Zveřejni článek na Delicious Zveřejni článek na Linkuj.cz Zveřejni článek na Twitteru

Výuka Čínštiny na SPU v Nitre

Od septembra roku 2014 budete mať možnosť študovať čínsky jazyk na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre.

Spoluprácu inicioval Konfuciov inštitút v Bratislave, ktorý v roku 2007 založil Peter Paulen, bývalý veľvyslanec Slovenska v Číne. Táto spolupráca bola zviazaná s Tianjinskou univerzitou, jednou z najvyhlásenejších univerzít v Číne.

Okrem výuky čínskeho jazyka sa bude jednať aj o možnosť štúdia kultúry, podporu študijných pobytov, letných škôl a odborných programov. Počas štúdia budete môcť absolvovať medzinárodne uznávané certifikované skúšky HSK určené pre zahraničných študentov Čínštiny. Garantom je Ministerstvo školstva ČLR prostredníctvom. Tieto skúšky prebiehajú niekoľkokrát do roka. Úspešní absolventi budú mať možnosť študovať v Číne.

Peter Bielik, rektor SPU, chápe znalosť čínskeho jazyka a kultúry a dôležitú výhodu pre študentov v konkurenčnom boji o zamestnanie. Samotná výuka podľa neho zvýši kvalitu vzdelávania na univerzite. Peter Paulen dodáva, že Čínština je perspektívnym jazykom.

Zdroj: http://www.uniag.sk/…-institutom/

Zdroj fotografie: www.sxc.hu
Odběr newsletteru

Chci odebírat newsletter Vysokých škol

Pravidelné informace o studiu na vysokých školách, přijímacíh zkouškách...


Odporúčame

Facebook

Chcete vedieť ako prví o novinkách na serveri, o tom, čo robíme a kde sa s nami môžete stretnúť? Pripojte sa k nám na Facebooku.

Akékoľvek použitie obsahu vrátane prevzatia, šírenia či ďalšieho sprístupňovania článkov a fotografií je bez súhlasu jednateľa serveru VysokeSkoly.sk zakázané.

Copyrights: VysokeSkoly.sk
Design:divDesign.cz
2019