Študium na vysokej škole v SR Zveřejni článek na Facebooku Zveřejni článek na Delicious Zveřejni článek na Linkuj.cz Zveřejni článek na Twitteru

Študium na vysokej škole v SR

Ďalšie články sekcie

Vysoká škola: skúška vôle a motivácie Vydané:13.11. 2012 10:33

Vysoká škola: skúška vôle a motivácie

Na vysokej Vás čaká jedna zásadná zmena: nikto Vás už, bohužiaľ alebo našťastie, nebude tlačiť do domácich úloh a plnenia Vašich povinností. Podmienky bývajú jasne dané: buď seminárnu prácu odovzdáš alebo sa Ti predmet neuzná. Buď sa na zápočtovú písomku naučíš, alebo nebudeš pripustený ku skúške. Nič osobné. Pre niekoho vysnívaná úľava, na ktorú čakal, pre niekoho chýbajúci bič nad hlavou, bez ktorého sa nevyburcuje k žiadnej činnosti. Ak to o sebe ešte neviete, zistite, ktorý ste typ, mohlo by Vám to podstatne uľahčiť život.

Podávanie prihlášok Vydané:1.11. 2012 6:38

Podávanie prihlášok

„Pri nesplnení podmienok podávania prihlášky bude táto automaticky vyradená z evidencie.“ To je veta, ktorú záujemca o štúdium nájde v rôznych obmenách skoro vo všetkých inštrukciách na podávanie prihlášok. Je na budúcom študentovi, aby všetky náležitosti k prihláške zaslal správne a presne podľa inštrukcií.

Platový systém alebo kto, čo a za koľko Vydané:28.10. 2012 10:48

Platový systém alebo kto, čo a za koľko

Jednou z dôležitých motivácií pri výbere budúceho povolania je Váš budúci plat. Aj keď nie je jedinou, Vaše rozhodovanie určite ovplyvní. Máte predstavu, koľko by ste chceli zarábať a koľko euro na výplatnej páske môžete približne na Slovensku očakávať?

Základné pojmy II. - kredity, dekani, rektori, bakalári, doktorandi... Vydané:28.10. 2012 10:44

Základné pojmy II. - kredity, dekani, rektori, bakalári, doktorandi...

Kto si nie je istý, či by zvládol vysvetliť, čo sú to kredity, ako funguje organizácia samosprávy na vysokej škole, alebo aké máme stupne štúdia, preňho je tento článok určený. A nie je sa za čo hanbiť, je to nový a obsiahly svet pojmov a ľudí, v ktorom sa treba zorientovať.

Slovenskí študenti v Česku. Čo ich tam čaká? Vydané:20.7. 2012 11:18

Slovenskí študenti v Česku. Čo ich tam čaká?

Prečo volia Slováci tak často štúdium práve v susednom Česku, ako sa v ČR cítia prijatí a čo by naopak chceli zmeniť? Pýtali sme sa slovenských študentiek.

« Prechádzajúci 1 14 24 25 26 27 Nasledujúci » Aktuálna stránka: 27 Článkov celkom: 167

Odporúčame

Facebook

Chcete vedieť ako prví o novinkách na serveri, o tom, čo robíme a kde sa s nami môžete stretnúť? Pripojte sa k nám na Facebooku.

Akékoľvek použitie obsahu vrátane prevzatia, šírenia či ďalšieho sprístupňovania článkov a fotografií je bez súhlasu jednateľa serveru VysokeSkoly.sk zakázané.

Copyrights: VysokeSkoly.sk
Design:divDesign.cz
2019