Speciál o studijnícho oborech Zveřejni článek na Facebooku Zveřejni článek na Delicious Zveřejni článek na Linkuj.cz Zveřejni článek na Twitteru

Maturita

Články s týmto tagom

Perličky od maturantov Vydané:12.6. 2017 6:05

Perličky od maturantov

Maturitná skúška potrápi okrem vašich vedomostí aj nervy. Stres je výrazným faktorom, ktorý dokáže ovplyvniť výsledok odpovede, a aj vďaka nemu niekedy nastanú naozaj vtipné momenty, na ktoré študenti zabudnú len málokedy.

Nevyšla maturita. Čo teraz? Vydané:22.5. 2017 8:12

Nevyšla maturita. Čo teraz?

Alfou a zároveň omegou v živote človeka nie je maturitná skúška. Mali by ste si uvedomiť, že budúcnosť môže priniesť oveľa horšie neúspechy. Šťastím však je, že si toto malé zlyhanie dokážete opraviť. Využite preto svoju šancu a poriadne sa pripravte.

Čo si obliecť na maturitnú skúšku? Vydané:16.5. 2016 10:30

Čo si obliecť na maturitnú skúšku?

Všetci to dobre poznáte. Síce sú tým najpodstatnejším na ústnej maturitnej skúške vaše vedomosti, dôležité je však aj to, ako sa na ta túto životnú udalosť oblečiete. Zabudnite preto na legínsy, džínsy, tenisky alebo nebodaj tepláky. Mali by ste si dobre premyslieť, v čom vás budú členovia maturitnej komisie vidieť. Tak sa posnažte a urobte na ľudí dojem!

Anketa: Fámy o maturite Vydané:25.4. 2016 7:29

Anketa: Fámy o maturite

Trápi vás maturita? Nie ste prví ani poslední, ktorí sa s myšlienkou na rýchlo sa približujúcu skúšku dospelosti zobúdzajú každé ráno. Vaše pocity budú ešte intenzívnejšie a práve preto by ste mali poznať fámy, ktoré sa maturitnej skúšky týkajú, aby ste neprepadli panike. Stratená stužka, talizman a ani váš obľúbený kúsok oblečenia vám predsa túto vojnu nevyhrajú. Dôležité sú vedomosti. Svoju skúsenosť s maturitou a fámami okolo nej vám priblížia už úspešní absolventi.

Čo ak neurobím maturitu? Vydané:18.4. 2016 11:20

Čo ak neurobím maturitu?

Môže sa to stať každému. Možno ste dostali „okno“ a nepovedali ani slovo, možno ste si vytiahli zlú otázku, možno sa stalo čokoľvek iné. Avšak neurobiť maturitu na prvý pokus nie je koniec sveta. Síce nebudete mať také pokojné prázdniny, ako ste si predstavovali, no v septembri vás čaká druhý pokus. A hlavne – nie je to až také hrozné, ako sa na prvý pohľad zdá.

Ako zvládať trému pri maturitách Vydané:11.4. 2016 9:14

Ako zvládať trému pri maturitách

Písomné maturity sú už za vami, no tie ústne vás ešte čakajú. Všetko sa naučíte, no aj tak príde. Tréma. Nevyhne sa jej asi nikto, kto maturitu neberie na ľahkú váhu. Bojíte sa, či si vytiahnete dobrú otázku, či vám napadne všetko, čo máte povedať, či budete vedieť odpovedať na doplňujúce otázky, či nedostanete „okno“… No práve tréma býva dôvodom toho, že vám z hlavy vypadne aj to, čo viete ako „otčenáš“. Tak ako s ňou bojovať?

« Prechádzajúci 1 2 Nasledujúci » Aktuálna stránka: 1 Článkov celkom: 9

Odporúčame

Facebook

Chcete vedieť ako prví o novinkách na serveri, o tom, čo robíme a kde sa s nami môžete stretnúť? Pripojte sa k nám na Facebooku.

Akékoľvek použitie obsahu vrátane prevzatia, šírenia či ďalšieho sprístupňovania článkov a fotografií je bez súhlasu jednateľa serveru VysokeSkoly.sk zakázané.

Copyrights: VysokeSkoly.sk
Design:divDesign.cz
2019