Rozhovor: Ako sa dostať na školu v Česku?

Odvážny, nebojácny a zvedavý. Tak by sa dal opísať Valerián Lukačko. Aktuálne študent žurnalistiky na Univerzite Komenského v Bratislave, ktorí v minulosti drel školské lavice aj v susednom štáte – Českej republike. Svoje sny si splnil na Univerzite Karlovej v Prahe, odkiaľ si do života odniesol bakalársky titul. Potom sa rozhodol pre návrat do rodnej krajiny, bližšie ku svojmu milovanému Popradu. Čo všetko však zažil počas štúdia „u susedov“?

Príďte sa pýtať – Gaudeamus Praha

Stále neviete, na ktorú vysokú školu by ste chceli ísť a už vám „prihára pod zadkom“? Alebo ste rozhodnutí, ale máte ešte pár otázok? Tak to nemôžete chýbať 26. a 27. januára v Prahe na európskom veľtrhu pomaturitného a celoživotného vzdelávania Gaudeamus.

Gaudeamus – veľtrh o vzdelávaní v Prahe

Ak uvažujete aj nad štúdiom v Českej republike, ale nemáte dostatok informácií k rozhodnutiu, tak a konci januára máte možnosť zúčastniť sa veľtrhu európskeho pomaturitného a celoživotného vzdelávania Gaudeamus. Tento rok už prebehol v Nitre i v Brne, čaká na Vás ešte posledná, a to pražská, výstava.