Studium

Športujte počas štúdia

Vysoká škola nie je len o učení. Niekedy sa predsa musíte odložiť knihy, počítače a neustále vzdelávanie sa a trochu si oddýchnuť. Nelíhajte si však do postele, radšej vyrazte von za novým dobrodružstvom. Skúste popri škole aj športovať.

čítajte viac

Študovať dve školy naraz – áno či nie?

Prečo sa niekto rozhodne študovať dve školy naraz? Veď už aj jedna dá zabrať. V súčasnosti je však takéto štúdium stále populárnejšie. Buď niekoho zobrali na viacero škôl a nevie si vybrať len jednu, alebo chce rozšíriť svoje uplatnenie, alebo môže na to mať úplne iný dôvod. Na čo však pri rozhodovaní o „dvojštúdiu“ myslieť?

čítajte viac

Ako na to: Nebojte sa výberu študijného odboru

Každého z vás baví niečo iné. Niektorí obľubujú matematiku, chémiu a fyziku, zatiaľ čo tí ďalší uprednostňujú humanitné vedy, akými sú napríklad filozofia, etika, estetika alebo dejiny. Vedzte, že už počas strednej školy určite všetci začnete tušiť, čomu by ste sa vlastne v budúcnosti chceli venovať. Ako si teda správne vybrať študijný odbor?

Rozhovor: Na Erasmu vo Varšave

Je mladá, inteligentná a nebojí sa nového prostredia. Hanka Kuchárová (23) študuje žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Stereotyp však nenávidí a preto sa rozhodla, že jeden semester vďaka programu Erasmus strávi na vysokej škole v metropole Poľska – Varšave.

čítajte viac

Prváci, toto je vaše desatoro

Podarilo sa vám úspešne zmaturovať a stali ste sa študentmi vysokej školy? Zatiaľ si nedokážete ani predstaviť, koľko vecí sa vo vašom živote zmení. Stretnete nových ľudí, nájdete si medzi nimi priateľov a spolu môžete zažiť niekoľko krásnych a bezstarostných rokov. Prinášame vám preto desať dôležitých rád, ktoré sú pre vás, ako prvákov, dôležité.

Rozhovor: Pracoval v nemeckom Whirlpoole, vrátil sa však do školy

Je mladý, inteligentný a v živote najviac túži po tom, aby robil čo ho baví. Michal Hubeňák vyštudoval vysokú školu na Slovensku a potom sa rozhodol, že bude pracovať v nemeckom Whirlpoole. Svoj názor však zmenil a nebál sa vrátiť sa domov, opäť do školy, tentokrát však ako doktorand.

čítajte viac

Rozhovor: Ako sa dostať na školu v Česku?

Odvážny, nebojácny a zvedavý. Tak by sa dal opísať Valerián Lukačko. Aktuálne študent žurnalistiky na Univerzite Komenského v Bratislave, ktorí v minulosti drel školské lavice aj v susednom štáte – Českej republike. Svoje sny si splnil na Univerzite Karlovej v Prahe, odkiaľ si do života odniesol bakalársky titul. Potom sa rozhodol pre návrat do rodnej krajiny, bližšie ku svojmu milovanému Popradu. Čo všetko však zažil počas štúdia „u susedov“?

čítajte viac

Neváhajte! Podajte si prihlášku na poslednú chvíľu

Ešte stále ste si nepodali prihlášku na vysokú školu? Vybavovanie na poslednú chvíľu síce nebude jednoduché ale zároveň ani nemožné. Mali by ste si preto urýchlene nájsť čas na vyriešenie tohto problému. Už to viac neodkladajte.

Na vysokú školu môžete ísť aj do zahraničia 2

Chceli by ste po maturite začať štúdium na vysokej škole v zahraničí? Pokiaľ budete trpezliví a pôjdete za svojim vysnívaným cieľom tak sa vám to určite podarí. Otvore dvere a smelo vykročte do sveta, čaká na vás mnoho možností. V druhej časti tejto série sa dočítate o možnostiach štúdia v zahraničí, o ktorých informuje SLOVENSKÁ AKADEMICKÁ INFORMAČNÁ AGENTÚRA (SAIA, n.o.).

čítajte viac

Na vysokú školu môžete ísť aj do zahraničia

Chceli by ste po maturite začať štúdium na vysokej škole v zahraničí? Pokiaľ budete trpezliví a pôjdete za svojim vysnívaným cieľom tak sa vám to určite podarí. Otvore dvere a smelo vykročte do sveta. Čakajú vás univerzity v Európe.