Studium v angličtině

Študuj v angličtine aj na Slovensku

Nevieš sa rozhodnúť, či študovať doma alebo v zahraničí a zdokonaliť si tak jazyk a rozšíriť svoje uplatnenie? Si alebo budeš absolventom bilingválnej strednej školy a chceš pokračovať v rovnakom jazyku výuky aj na vysokej škole, ale zároveň na Slovensku? Pokiaľ si si odpovedal(a) aspoň na jednu otázku áno, máme pre teba dobrú správu. Študovať …

čítajte viac

Rozhovor: Američania brali školu skôr tak športovo

Vybrať sa na rok študovať do Ameriky považuje Júlia Korčoková za jedno z najlepších rozhodnutí. Vzdala sa jedného roka na strednej škole na Slovensku a odcestovala do Oregonu. Aj vďaka tomu dnes bez problémov študuje prekladateľstvo anglického a ruského jazyka (2. ročník Mgr. na UKF v Nitre) a pracuje ako lektorka angličtiny.

Študuj v Čechách po anglicky

Chceš ísť študovať do Česka, no nechceš sa učiť v češtine? Aj keď je náš jazyk so susedným českým veľmi podobný, predsa len môžu mať niektorí s ním problém. Ľahšie je pre nich učiť sa v angličtine. A tí majú šťastie – v Českej republike je na výber množstvo odborov vyučovaných v anglickom jazyku.