Vysoká škola

Neváhajte! Podajte si prihlášku na poslednú chvíľu

Ešte stále ste si nepodali prihlášku na vysokú školu? Vybavovanie na poslednú chvíľu síce nebude jednoduché ale zároveň ani nemožné. Mali by ste si preto urýchlene nájsť čas na vyriešenie tohto problému. Už to viac neodkladajte.

čítajte viac

Vysoké školy budú otvárať svoje dvere

Jedným z osvedčených spôsobov, ako spoznať školu, na ktorú by ste chceli ísť študovať, je ísť sa pozrieť priamo do nej. To si uvedomujú aj školy, a preto každoročne organizujú dni otvorených dverí.

čítajte viac

Študenti pozor! Čakajú na vás tieto zľavy

Povinnosti… Okrem tých na vás však počas denného štúdia na vysokej škole alebo univerzite čakajú aj vaše práva. Ako študenti si totiž budete môcť uplatniť niekoľko zaujímavých zliav. Pripravte sa preto na to, že budete za lacnejšie cestovať ale aj nakupovať.

Na vysokú školu môžete ísť aj do zahraničia 2

Chceli by ste po maturite začať štúdium na vysokej škole v zahraničí? Pokiaľ budete trpezliví a pôjdete za svojim vysnívaným cieľom tak sa vám to určite podarí. Otvore dvere a smelo vykročte do sveta, čaká na vás mnoho možností. V druhej časti tejto série sa dočítate o možnostiach štúdia v zahraničí, o ktorých informuje SLOVENSKÁ AKADEMICKÁ INFORMAČNÁ AGENTÚRA (SAIA, n.o.).

Študenti blogujú

Život vysokoškolského študenta nemusí byť vôbec nudný. Nie je to len o sedení na prednáškach, písaní poznámok alebo listovaní v knihách a skriptách. V radoch mladých ľudí, ktorí sa vzdelávajú, existujú aj takí, ktorí sa rozhodli popustiť uzdu svojej fantázii a kreativite. Nenechali sa preto zlákať brigádami v obchodných reťazcoch a ani nemali ambíciu stať sa asistentom niekoho ďalšieho. Založili si však vlastný blog.

čítajte viac

Na vysokú školu môžete ísť aj do zahraničia

Chceli by ste po maturite začať štúdium na vysokej škole v zahraničí? Pokiaľ budete trpezliví a pôjdete za svojim vysnívaným cieľom tak sa vám to určite podarí. Otvore dvere a smelo vykročte do sveta. Čakajú vás univerzity v Európe.

čítajte viac

Ako si rozplánovať akademický týždeň?

Dôležitý deň D sa vám každou jednou chvíľou približuje závratnou rýchlosťou. Prihlášky na vysokú školu máte rozoslané, písomné maturitné skúšky sú už za vami a tak vás ešte čaká ústna maturita. Predtým, než sa za vami definitívne zatvoria dvere učební, v ktorých budete odpovedať, užijete si ešte akademický týždeň. Pokiaľ tento pojem nepoznáte, nebojte sa, určite sa zoznámite. Akademický týždeň totiž predstavuje sedem dní pred ústnou maturitnou skúškou, no verte či nie, v ten posledný určite nebudete oddychovať. Preto je dôležité, aby ste vedeli, ako si toto obdobie rozvrhnúť. Pamätajte, že hektolitre kávy rozhodne nie sú kľúčom, preto tu pre vás máme zopár trikov, ako zmaturovať a nezblázniť sa.

čítajte viac

Ktoré VŠ ešte prijímajú prihlášky?

Patríte medzi maturantov, ktorí si do konca februára nestihli podať prihlášky na vysoké školy? Nebojte sa, na niektoré odbory by ste sa ešte stále mohli dostať. Váš sen študovať tak ešte stále žije, tentokrát si však dajte záležať na každom jednom detaile. Ide predsa o to najpodstatnejšie – vašu budúcnosť. Práve preto sa snažte nájsť si čas na to, aby ste si mohli preštudovať ponuku študijných programov, na ktoré ešte stále prijímajú prihlášky záujemcov z radov maturantov.

čítajte viac

Ako si vybrať: Súkromná alebo verejná vysoká škola?

S novým rokom opäť prichádza aj obdobie, počas ktorého si budete podávať záväzné prihlášky na vysoké školy. Pre mnohých z vás práve tento životný krok znamená splnenie svojich snov. Túžite predsa objavovať nové miesta a spoznávať zaujímavých ľudí. Práve kvôli množstvu podobných aspektov toto rozhodnutie nepatrí medzi tie jednoduché. Vybrať si predsa máte budúcnosť a smer, ktorým sa chcete v živote uberať. Predtým, než sa pevne rozhodnete by ste mali poznať všetky svoje možnosti.

čítajte viac

Mayské hieroglyfy aj slávne rozprávky. Toto sú nezvyčajné vysokoškolské predmety

Mayské hieroglyfy, Reálie Chorvátska, Literárna exkurzia… Na Univerzite Komenského v Bratislave sa stretnete aj so značne nezvyčajnými predmetmi, ktoré si môžete vybrať z rôznych fakúlt a katedier. Či už sa rozhodnete študovať aplikovanú informatiku, žurnalistiku, antropológiu alebo biochémiu, môžete si svoj rozvrh spestriť už od prvého ročníka. Veď cesta za vysokoškolským diplomom a akademickým titulom môže byť skutočne zaujímavá a zábavná. Základným pravidlom je neváhať a nebáť sa nezvyčajného.