Zvolen

Študuj doma 2 : Čo ťa čaká vo Zvolene, Žiline a Trnave?

Už ste si poctivo vyplnili a odoslali prihlášky na vysoké školy? Pokiaľ ste si pri čítaní prvej vety odpovedali kladne, tak sa niektorí určite tešíte, a iní sa možno v kútiku duše obávate toho, čo vás v nasledujúcich mesiacoch čaká. Predstava štúdia na vysokej škole je možno v tomto momente ešte vzdialenejšia, než kedykoľvek predtým, pretože sa po opadnutí stresu spôsobeným podávaním prihlášky veľmi rýchlo približujú maturitné skúšky a taktiež prijímacie skúšky na vysoké školy. Určite sa však môžete vopred pripraviť na to, čo vás čaká v ďalších slovenských mestách. Druhý diel tejto série vám totiž prezradí, aké to bude žiť vo Zvolene, Žiline a Trnave.

čítajte viac

(Ne)výhody a možnosti štúdia v slovenských mestách

Odchod z tepla domova na vysokú školu býva zložitý. Okrem toho, že sa ku vám približuje realita samostatnosti, je dokonca nutné, aby ste si celý svoj doterajší život zabalili do jednej veľkej tašky, prípadne kufra. Vaša batožina sa rovnako ako vy po pár hodinách cestovania po krajine ocitne na novom, zo začiatku na úplne cudzom mieste. Pokiaľ pochádzate z krásnych končín akéhokoľvek slovenského malomesta, už v prvých minútach sa budete musieť zoznámiť s vecami, akými sú napríklad neustály ruch alebo nevyspytateľnosť mestskej hromadnej dopravy, ktorá raz príde včas a inokedy vás prinúti utekať rýchlejšie, ako Forrest Gump.

čítajte viac