Internát

Študuj doma: Čo ťa čaká v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach?

Prvé rozhodnutie pri výbere vysokej školy už v tvojom prípade padlo. Výber lokality sa ti podarilo zúžiť na Slovenskú republiku. Rozhodol/a si sa dôverovať nášmu školstvu a aj preto zatiaľ neplánuješ odísť kvôli štúdiu za hranice svojej domoviny? Pokiaľ sa so všetkým, čo je vyššie uvedené stotožňuješ mal/a by si dôkladne zvážiť svoje možnosti. Nemal/a by si samozrejme zabúdať na všetky aspekty, ktoré ťa budú počas tvojho štúdia neustále ovplyvňovať, či už to bude ponuka knižničného katalógu, kvalitný spoločenský život študentov alebo samotná atmosféra mesta. Je toho však oveľa viac.

Privát vs. internát

Aj keď sa študenti v letných prázdninových mesiacoch snažia na školu nemyslieť, predsa len je jedna vec, ktorú musia riešiť – ubytovanie. Každý rok sa tisícky študentov rozhodujú, či sa ubytovať v školskom internáte, alebo ísť radšej na privát.

čítajte viac

Čo si nezabudnuť pribaliť na internát

Doma ti už mesiac žiari papier o tom, že ťa prijali na vysokú školu. Podal si žiadosť o udelenie internátu a patríš medzi tých šťastlivcov, ktorým vyhoveli. Teraz sa už len pobaliť a nasťahovať sa… Ale čo si vlastne treba so sebou zobrať? Základné vybavenie izby na väčšine internátov spočíva z postele, skrine, stolíka a možno pár poličiek, prípadne aj chladnička. Ak k izbe patrí kúpeľňa, je tam len sprcha alebo vaňa a umývadlo.