O nás

University College Prague (UCP) vznikla spojením dvoch uznávaných vysokých škôl - Vysoké školy mezinárodních a veřejných vztahů Praha (VŠMVV) a Vysoké školy hotelové a ekonomické (VŠHE). UCP nadväzuje na viac ako 20-ročné tradície VŠMVV a VŠHE a naďalej sa zameriava na vzdelávanie v humanitných a ekonomických študijných programoch.

UCP je známa predovšetkým kvalitnou výučbou, ktorú zaisťujú erudovaní odborníci z praxe a individuálnym prístupom, keďže študijné skupiny sú často menšie ako priemerné stredoškolské triedy. Tým, že UCP má niekoľko desiatok partnerov, môžu študenti aplikovať teoretické znalosti do praxe už počas štúdia. Vďaka kombinácii kvalitnej výučby a dôrazu na prax sa z našich absolventov stávajú úspešní podnikatelia, marketéri, manažéri, redaktori, politici či diplomati.

Od roku 2008 má UCP pobočku aj v Bratislave, a to konkrétne v Toweri 115 (Pribinova 25) neďaleko OC Eurovea. V súčasnosti v Bratislave ponúkame štúdium troch bakalárskych študijných programov a jedného magisterského študijného programu. Po ukončení štúdia získa absolvent český vysokoškolský titul a to aj napriek tomu, že celé štúdium prebieha v Bratislave.

Kde nás nájdeš

University College Prague

Pribinova 25

Prihlášky a prijímačky

Prijímacie konanie sa skladá z 3 jednoduchých krokov:

1. Vyplňte a odošlite nezáväznú prihlášku na štúdium

V prvom kroku je nutné vyplniť prihlášku na štúdium. Tento krok by vám nemal zabrať viac ako 5 minút a budete v ňom vyplňovať osobné údaje a informácie o predchádzajúcom štúdiu. Po vyplnení prihlášky vás bude kontaktovať naše študijné oddelenie s ďalšími informáciami. Prijímacie konanie na študijné programy je bezplatné.

2. Zmluva a pozvánka do školy

Po vyplnení prihlášky Vám zašleme zmluvu o štúdiu a pozvánku do školy. Vďaka tomu budete mať príležitosť si pozrieť školu, zoznámiť sa s ponukou aktivít školy a opýtať sa na všetko, čo Vás zaujíma. Podpisom zmluvy o štúdiu budete mať garantované miesto na UCP pre nadchádzajúci akademický rok.

3. Zápis a začiatok štúdia

Pred začiatkom štúdia je potrebné uhradiť školné do termínu, ktorý je uvedený v zmluve. Následne ešte absolvujete zápis a oficiálne sa stanete členom akademickej obce.

Doplňujúce informácie

Unikátne projekty a hostia z praxe

UCP sa snaží svojim študentom vždy dať niečo navyše, preto majú študenti možnosť sa zapojiť aj do viacerých unikátnych projektov alebo sa stretnúť so zaujímavými hosťami z praxe.

Dni otvorených dverí a individuálne prehliadky

Dni otvorených dverí sa konajú každý mesiac na bratislavskej pobočke a aj na ostatných študijných strediskách - všetky termíny nájdete tu. Rovnako je možné si dohodnúť aj individuálnu prehliadku školy - stačí napísať na info@ucp.sk.

Študijné strediská

Aktuálne má UCP 3 študijné strediská. V Bratislave sa vyučuje na adrese Pribinova 25, 811 09 (Tower 115). V Prahe sa nachádza študijné stredisko na adrese U Santošky 17, Praha 5, 150 00.
Posledné študijné stredisko je v Znojme (Loucká 656/21, 669 02).

University College Prague

Pribinova 25