Počítačový softvér, schéma PC siete

Dostali ste financie na nákup potrebných pomôcok pre váš krúžok REDAKTOROV. Navrhnite počítač a počítačový softvér pre žiakov krúžku

Navrhol by som bežný kancelársky počítač ako napríklad tento http://datacomp.sk/…d157200.html#…, pretože má výkon dostatočný pre kancelárske aplikácie a nie zbytočne vysoký. Pre kancelársky počítač bohato stačí integrovaná grafická karta, má sieťovú kartu pre prácu s internetom, ktorý redaktori často využívajú a dosť veľký disk pre uskladňovaňie digitálneho materiálu. Ako programové vybavenie navrhujem MS Office 2010 alebo OpenOffice, podľa preferencií užívateľa. Oba programy zároveň vedia pracovať so staršími súbormi MS Officu .doc a .xls.

Zakreslite schému PC siete na škole. Popíšte v nej jednotlivé dôležité komponenty siete.

Vysvetlite úlohu zakreslených prvkov siete na vašom nákrese a vlastnosti školskej siete. Ktoré sieťové prvky sieť spomaľujú, zrýchľujú, predlžujú? Ktoré zariadenie zabezpečuje bezpečnosť školskej siete?

• repeater- predlzuje
  • switch, wifi – predlzuju a mozu spomalovat bo musia zistit komu co poslat

Za správnost a původ studijních materiálů neručíme.