O nás

Ak chceš zostať študovať na Slovensku, no túžiš pritom po zvučnej fakulte, ktorá v Tvojom životopise zažiari, máme pre Teba ideálnu možnosť – poď k nám na FEIku. Skrátka preto, že sme najväčšou a najstaršou technickou fakultou na Slovensku, máme špičkové vybavenie a vysokú kvalitu výučby. Portál Profesia.sk o nás hovorí, že sme pre zamestnávateľov značka profesionality. Absolventi našej fakulty patria preto k najžiadanejším na trhu prácu a aj tým najlepšie zaplateným.

Web

Kde nás nájdeš

Fakulta elektrotechniky a informatiky

Slovenská technická univerzita v Bratislave
Ilkovičova 3
81219 Bratislava

Prihlášky a prijímačky

Bakalárske

schopnosti a predpoklady študenta sa overujú na základe výsledkov stredoškolského štúdia. Dôraz je kladený na maturitu z matematiky a ďalšie aktivity ako SOČ, olympiády a ďalšie odborné súťaže.

Magisterské

  • pri splnení podmienok môže byť prijímacia skúška odpustená
  • znalosti sa overujú na základe predošlého vysokoškolského štúdia, na základe prijímacej skúšky a na základe ďalších aktivít nad rámec predošlého vysokoškolského štúdia
  • ďalšia podmienky budú upresnené

Doplňujúce informácie

Výhody našej fakulty

  • Naši absolventi sú najžiadanejší na trhu práce. Máme skoro 100% zamestnanosť a priemerný plat absolventa po 5 rokoch praxe je 2940€.
  • Ako jediná fakulta na Slovensku spolupracujeme s Dr. Musilovou, ktorá sa zúčastňuje pod hlavičkou NASA simulovaných misií na Mars. Kozmické inžinierstvo môže byť vo vyšších ročníkoch tvojou voľbou.
  • Nové, zrekonštruované internáty sú iba 5 minút cesty od fakulty a 10 minút od centra Bratislavy.
  • Inovujeme priestor aj vybavenie. Vybudovali sme Národné centrum robotiky, Národné laserové centrum a pre všetky nádejné projekty Coworking centrum.
  • Už na škole získaš potrebnú prax. Medzinárodné projekty, zahraničné spolupráce, „výlet“ do Cernu a práca so špičkovými odborníkmi – to všetko môže byť tvoje.

Kontakt

Fakulta elektrotechniky a informatiky

Slovenská technická univerzita v Bratislave
Ilkovičova 3
81219 Bratislava