Na Unicorn Vysokej škole nie je žiadny predmet zbytočný

1. 3. 2023 | PR články

Unicorn vysoká školaČo musí vysoká škola naučiť vynikajúceho manažéra? Hlavne praktické zručnosti na reálnych projektoch. Spoznajte štúdium na Unicorn Vysokej škole očami Evy Kouřilovej, ktorá vyštudovala bakalársky program Business Management a dnes je z nej úspešná manažérka.

Ak chcete efektívne riadiť projekty, potrebujete školu, ktorá vám odovzdá okrem teórie aj praktické znalosti. Svoje o tom vie aj Eva Kouřilová, ktorá vyštudovala Unicorn Vysokú školu a dnes pracuje už 3 roky ako seniorná manažérka v jednej z najznámejších slovenských technologických spoločností Seznam.cz. Čo všetko ju vysoká škola naučila?

„Musím sa priznať, že aj ja som si vtedy myslela, že súkromná vysoká škola je oveľa jednoduchšia ako verejná. Ale prvé mesiace štúdia na Unicorn Vysokej škole túto predstavu úplne zborili,” spomína Eva. „Ľudia brali štúdium skutočne zodpovedne, pretože sa chceli v danom odbore posúvať. Bolo to ohromne motivujúce prostredie,“ hovorí.

A ako vlastne štúdium na Unicorn Vysokej škole prebieha? Vďaka firemnej kultúre, ktorá je na akademickej pôde vcelku neobvyklá, získavajú študenti vedomosti v rámci hackathonov, workshopov a semestrálnych projektov, kedy pracujú v tímoch pod dohľadom odborníkov. Výučba potom niekedy vyzerá takmer ako firemný meeting. Jednotlivé tímy tvoria strategické plány, marketingové stratégie alebo navrhujú informačný systém.

Každý sa musel zapojiť

„Páčilo sa mi, že sme mali priestor na diskusiu. Spomínam si napríklad na vyučujúceho, ktorý pracoval v Delloite a riešil s nami konkrétny klientsky prípad. Vypracovali sme riešenie, ku ktorému sme potom dostali spätnú väzbu,” rozpráva Eva. „Vďaka tomu sme získali kontext a nad danou problematikou sme dokázali premýšľať inak. To by sme z učebníc určite nevyčítali,” dodáva absolventka.

Správny manažér nie je sólista, musí vedieť rozpoznať silné a slabé stránky svojich podriadených a predovšetkým musí vedieť pracovať v tíme. Presne to učí svojich študentov Unicorn Vysoká škola. Dôkazom je aj Eva, ktorá dnes pracuje v spoločnosti Seznam. Vedie sedemčlenný tím, ktorý sa stará hlavne o B2B projekty a kampane pre koncových užívateľov.

„V rámci štúdia sme mali mnoho skupinových projektov, kde bolo pár študentov a skrátka nebolo možné, aby sa človek nezapojil a len sa viezol. Vďaka tomu som postupne zistila, že sa viac profilujem do úlohy manažérky a že ma baví koordinovať projekty,“ hovorí.

Všetko je prepojené

Pokiaľ ide o samotné štúdium, Eva si chváli aj to, že nebolo nič, čo by sa učila bezdôvodne. „Nemali sme žiadne zbytočné predmety. Všetko, čo sme sa učili, malo svoju váhu a bolo prepojené,“ pokračuje. Rovnako tak chvália aj vzdelávacie online materiály, nejde ale o klasické skriptá. Vysoká škola svojim študentom ponúka napríklad výukové podcasty, online vzdelávacie kurzy alebo streamované prednášky, ktoré si môžu kedykoľvek prehrať.

Ďalšie články k téme

Absolvent Strojariny v Bratislave je tvorcom autonómneho robota budúcnosti

Absolvent Strojariny v Bratislave je tvorcom autonómneho robota budúcnosti

Radoslav Balajka je absolventom Strojníckej fakulty STU v Bratislave a zároveň zakladateľom startupovej firmy Panza Robotics, ktorá vyvíja pokročilé roboty budúcnosti. V rozhovore nám povie viac o Artabanovi – robotickom psovi, ktorého čoskoro možno stretneme aj v našich uliciach. Zároveň nám všetkým priblíži viac tému robotiky a prečo sú práve strojní inžinieri kľúčovými odborníkmi v tejto oblasti. 1. Často sa stretávame s tým, …

Za vzdelaním svetovej úrovne nemusíte cestovať do zahraničia

Za vzdelaním svetovej úrovne nemusíte cestovať do zahraničia

Výber vysokej školy je dôležitým životným medzníkom väčšiny stredoškolákov. Každý rok sa študenti a absolventi stredných škôl rozhodujú, na aké univerzity a fakulty si podajú prihlášku. Na Fakultu informatiky a informačných technológii majú možnosť prihlásiť študenti stredných škôl do 31. marca 2023. FIITka je stále viac žiadaná, čo dokazuje rastúci počet prihlášok a štúdium informatiky …

Zlepšenie kvality života výsadbami

Zlepšenie kvality života výsadbami

Mnohí z nás sme sa už neraz pri svojich návštevách zahraničia, prechádzkach krajinou či mestskými aglomeráciami nadchýnali krásou krajinnej architektúry niektorej veľkomestskej aleje, príjemnou oddychovou atmosférou námestia s množstvom zelene a vzduch osviežujúcou fontánou či sviežosťou pešej zóny plnej života s bohatým stromoradím. Obdivujeme fotografie umelej zátoky Marina Bay Sands zo Singapuru, zelené fasády a strechy vo Viedni, mrakodrapy stavané …