Štúdium pri práci

Na Univerzitu tretieho veku pri UMB bez prijímačiek

Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici ponúka celoživotné vzdelávanie až na troch svojich pracoviskách. Rovnako ako mnohé ďalšie slovenské aj zahraničné vysoké školy, aj UMB ponúka možnosť študovať univerzitu tretieho veku záujemcom o rozšírenie svojho vzdelania vo vyššom veku. Výhodou Univerzity Mateja Bela je, že si záujemcovia môžu vybrať až z troch pacovísk, a to …

čítajte viac

ZA OBZOR – sebarozvojový kurz pre kohokoľvek nad 30 rokov

Ak v svojom živote cítite potrebuje neustále sa posúvať ďalej, rozvíjať svoj potenciál, učiť sa nové veci a už ste presiahli životný medzník 30 rokov, je tu pre vás sebarozvojový kurz Za obzor pod záštitou Sokratovho inštitútu. Za obzor je kurz zložený z piatich workshopov pre kohokoľvek nad 30 rokov prichádzajúceho z ktorejkoľvek časti Slovenska, z akejkoľvek profesijnej oblasti, pre kohokoľvek, …

čítajte viac

Kam za celoživotným vzdelávaním? Treba na Diplomatickú akadémiu K. Rybárika

Dvojročné postgraduálne štúdium medzinárodných vzťahov s dôrazom na interdisciplinárnosť, implementáciu teoretických poznatkov do praxe a viacjazyčnosť. Právnická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave v spolupráci Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR realizuje vzdelávací program v dennej forme štúdia pre všetkých záujemcov o celoživotné vzdelávanie. Pre koho je štúdium určené?  Predpokladom a zároveň podmienkou štúdia je …

čítajte viac

Chcem pracovať popri štúdiu. Ale v mojom obore!

Kde hľadať prácu v obore pri štúdiu Práca pri štúdiu je starou známou pre mnohých študentov. Privyrobiť si sa hodí každej študentskej peňaženke a preto sa už aj vám určite stalo, že ste stretli spolužiačku či spolužiaka vo vašom obľúbenom podniku či už ste boli na strane zákazníka alebo zamestnanca. Pre mnohých študentov práca často …

čítajte viac

Rozhovor: Pracoval v nemeckom Whirlpoole, vrátil sa však do školy

Je mladý, inteligentný a v živote najviac túži po tom, aby robil čo ho baví. Michal Hubeňák vyštudoval vysokú školu na Slovensku a potom sa rozhodol, že bude pracovať v nemeckom Whirlpoole. Svoj názor však zmenil a nebál sa vrátiť sa domov, opäť do školy, tentokrát však ako doktorand.

čítajte viac

Kedy je študent zamestnaný legálne?

Od 18. júna 2016 sú po novom za nelegálne zamestnávanie trestaní všetci podnikatelia. Nielen tí, ktorí niekoho nelegálne zamestnajú, ale aj tí, ktorí si od takýchto podnikateľov nejaké služby objednajú. K práci načierno dochádza vtedy, keď zamestnávateľ so svojím zamestnancom nemá uzatvorenú pracovnú zmluvu alebo keď svojho zamestnanca neprihlási vôbec alebo neprihlási včas do Sociálnej poisťovne. No kedy je nelegálne zamestnaný študent?

čítajte viac

Druhy pracovných pomerov na brigáde

Kde končí skúškové či školský rok, tam začína leto. Pre niekoho je najmä o oddychu, pre iného skôr o možnosti privyrobiť si. Ako brigádnika vás však môžu zamestnať rôznymi spôsobmi.

čítajte viac

Lepšie podmienky pre brigádujúcich študentov

Pracujete popri štúdiu na dohodu o brigádnickej práci? Zbystrite pozornosť. Od budúceho roka sa totiž zvyšuje hranica výšky zárobku, od ktorej ste povinní platiť odvody do Sociálnej poisťovne.

čítajte viac

Európska únia hľadá tlmočníkov

V spolupráci s Európskou komisiou a Európskym parlamentom pripravuje Filozofická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave postgraduálny Európsky kurz konferenčného tlmočenia (EKKT). Tento rok sú žiadaní dvojjazyčne zameraní študenti s kombináciou anglický-francúzsky a anglický-španielsky jazyk.

čítajte viac