Študuj a zlepšuj Slovensko!

4. 1. 2024 | PR články

Budova_FBP_SPUDvojitá kvalita potravín je na Slovensku veľmi diskutovanou témou. Navyše patrí k témam ako politika, futbal či hokej, teda k takým, na ktoré sú odborníci úplne všetci. Ty sa však môžeš stať skutočným odborníkom a môžeš prispievať k skvalitňovaniu tohto odvetvia na Slovensku, a to vďaka štúdiu na Fakulte biotechnológie a potravinárstva Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre.

Ako už z názvu vyplýva Fakulta biotechnológie a potravinárstva SPU sídli v Nitre. Nakoľko je fakulta jednou zo šiestich fakúlt univerzity, staneš sa súčasťou tak akurát veľkého univerzitného života. Študentom sú k dispozícii vynovené a plne vybavené internáty a nemalou motiváciou sú aj široké možnosti uplatnenia po skončení štúdia. Práve absolventi Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre totiž patria k TOP 5 najvyhľadávanejším na trhu práce.

Na vysokej uplatniteľnosti študentov má veľkú zásluhu práve odborné zameranie fakulty a súlad s požiadavkami trhu. Nie všetky vysoké školy sú schopné napĺňať svojimi absolventmi potreby pracovného trhu. To rozhodne však neplatí pre Fakultu biotechnológie a potravinárstva SPU. Dôkazom potreby týchto absolventov je aj stav potravinovej bezpečnosti na Slovensku. Podľa meraní z roku 2021 sa Slovensko umiestnilo na predposlednej priečke v hodnotení krajín Európskej únie. Potravinová bezpečnosť sa zaoberá najmä tým, či je krajina schopná zaistiť dostatok zdravých, bezpečných a cenovo dostupných potravín. Práve absolventi Fakulty biotechnológie a potravinárstva sú tými najpovolanejšími odborníkmi, ktorí môžu zlepšovať tento stav.

Merch_FBP_SPUReklamné tričko Fakulty biotechnológie a potravinárstva

Hlavným predpokladom pre to, aby mohli absolventi napĺňať potreby pracovného trhu je kvalitná výuka a neustále napredovanie v skúmaní. To sa netýka len vedeckých pracovníkov, ale aj študentov so záujmom o vedecko-výskumnú činnosť, ktorým fakulta poskytuje skvelé zázemie. K tejto činnosti neodmysliteľne patria aj medzinárodné konferencie, vďaka ktorým môžu študenti rozširovať svoje poznatky o tie najnovšie zistenia, ale v mnohých prípadoch aj prezentovať svoje vlastné výsledky práce.

Pokiaľ ťa teda zaujala Fakulta biotechnológie a potravinárstva SPU, neváhaj navštíviť jej webové stránky či dokonca kanál na YouTube. Najlepšou správou pre uchádzačov je prehľadná stránka Poď na zelenú, kde sú všetky informácie k prihláškam, prijímaciemu konaniu a podmienkam na jednom mieste!

Ďalšie články k téme

Čo je pravda a čo nie? 7 najčastejších mýtov o štúdiu MBA

Čo je pravda a čo nie? 7 najčastejších mýtov o štúdiu MBA

Uvažujete o štúdiu MBA, ale z nejakého dôvodu ste sa dozvedeli, že to nie je štúdium pre vás. Ale ste si istí? Okolo štúdia MBA existuje niekoľko domnienok, ktoré sú síce rozšírené, ale nie sú pravdivé. Vybrali sme pre vás tie najčastejšie. 1. Nemám správny vek Realita: Na štúdium nie je nikdy neskoro ani príliš …

Ústav potravinárstva a výživy STU

Ústav potravinárstva a výživy STU

Ústav potravinárstva a výživy (ÚPV, riaditeľ prof. Ing. Ľubomír Valík, Ph.D.) je jednou z organizácií Fakulty chemickej a potravinárskej technológie na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave. Pozostáva z dvoch oddelení, oddelenia potravinárskej technológie (OPT, vedúca Ing. Lucia Minarovičová, Ph.D.) a oddelenia výživy a hodnotenia kvality potravín (OVHKP, vedúca doc. Ing. Lucia Birošová, Ph.D.) Zjednodušený koncept …

Ako sa zo študenta aplikovanej informatiky stal kozmický inžinier

Ako sa zo študenta aplikovanej informatiky stal kozmický inžinier

Matej Novák je doktorandom na Fakulte elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Počas bakalárskeho štúdia aplikovanej informatiky mu “vesmír prirástol k srdcu” a tak v rámci inžinierskeho štúdia vyštudoval kozmické inžinierstvo, ktorému sa venuje aj dnes na doktorandskom stupni. Ako vyzerali jeho začiatky na “FEIke”, čo mu robilo ťažkosti, ako hodnotí oba študijné …