Tu sa začínajú úspešné príbehy

Medzinárodné rebríčky radia Univerzitu Komenského k 3,3% najkvalitnejších škôl na svete. Sme najlepšou slovenskou univerzitou a patríme k svetovej elite. Vieme, čo je úspech a pomôžeme ho dosiahnuť aj vám.

Máte na výber

Ponúkame 724 študijných programov. Mnohé z nich ponúkame ako jediná slovenská univerzita. Vybrať si môžete od lekárstva cez manažment až po teológiu. A aj keď študujete napríklad teoretickú fyziku, môžete si rozšíriť obzory a zapísať si napríklad predmet komunitná psychológia.

Robíme ozajstný výskum

Súčasťou našej univerzity je Vedecký park UK, ktorého odborníci sa spolupodieľali aj na vývoji slovenského testu na COVID-19. Ozajstným výskumom však žije každá naša fakulta. Vedci našej univerzity vytvoria viac než tretinu najlepších vedeckých výstupov zo všetkých slovenských univerzít. Posúvame hranice poznaného. Chcete byť pri tom?

Praxujte, stážujte, zažívajte

Nie je nič praktickejšie než dobrá teória – ale my ponúkame aj stáže, praxe a možnosť vyskúšať si prácu v reálnych podmienkach. Väčšina našich odborov prináša kvalitné teoretické poznatky a zároveň aj zážitok z praxe.

Študovať doma či v zahraničí?

Aj, aj! Prečo sa rozhodovať, keď môžete skombinovať výhody oboch možností? Pri štúdiu doma získate kontakty medzi spolužiakmi aj prednášajúcimi a môžete si nájsť prácu už počas štúdia. Pri štúdiu v zahraničí zas získate odstup a nadhľad. My ponúkame jedno aj druhé: popri štúdiu doma môžete absolvovať zahraničný študijný pobyt v takmer 40 krajinách sveta.

Kde nás nájdeš

Univerzita Komenského v Bratislave

Šafárikovo námestie 6

Fakulty

Lekárska fakulta

• Anatómia, histológia a embryológia
  • Dermatovenerológia
  • Gynekológia a pôrodníctvo

a ďalších 21 programov

24 programov

Fakulta telesnej výchovy a športu

• Sport Sciences
  • Športový manažment
  • Trénerstvo

a ďalšie 4 programy

7 programov

Fakulta matematiky, fyziky a informatiky

• Aplikovaná informatika
  • Aplikovaná matematika
  • Astronómia a astrofyzika

a ďalších 34 programov

37 programov

Evanjelická bohoslovecká fakulta

• Evangelical Lutheran Theology
  • Evanjelická teológia
  • Evanjelická teológia so zameraním na riadenie sociálnej pomoci

a ďalšie 2 programy

5 programov

Fakulta sociálnych a ekonomických vied

• Aplikovaná ekonómia

a ďalšie 4 programy

7 programov

Filozofická fakulta

• Anglický jazyk a kultúra (v kombinácii)
  • Arabský jazyk a kultúra (v kombinácii)
  • Archeológia

a ďalších 57 programov

60 programov

Prírodovedecká fakulta

• Analytická chémia
  • Anorganická chémia
  • Aplikovaná geofyzika

a ďalších 48 programov

51 programov

Prihlášky a prijímačky

Informácie o možnostiach štúdia na jednotlivých fakultách Univerzity Komenského v Bratislave získate na webových stránkach jednotlivých fakúlt UK alebo priamo na našej oficiálnej stránke pre uchádzačov.

Doplňujúce informácie

Ubytovanie a cena

Najviac vysokoškolákov stretnete v bratislavskej Mlynskej doline. Vysokoškolské mesto Ľ. Štúra – Mlyny UK ubytuje viac než 5 000 študentov. Počas prvého roka máte miesto na internáte garantované. Ubytovanie vás mesačne vyjde cca 98€ (od 72 do 174€).

Internátna strava už nie je len o prežití. Vďaka niekoľkým reštauráciám a bufetom tu nájdete vynikajúce jedlá po celý deň a za študentské ceny.

Na Mlynoch UK nájdete papiernictvo s kopírovacími službami, poštu aj práčovne. Na skok je obchodné centrum Cubicon. Do centra mesta aj na fakulty sa dostanete legendárnym autobusom číslo 39 asi za 10 minút.

Športové aktivity

Využite multifunkčné telocvične, ihriská na rôzne športy vrátane plážových, športovú halu, atletický štadión, plaváreň, tenisové kurty, street workout ihrisko, lezeckú miestnosť, posilňovne. Venujte sa aerobiku, joge, cykloturistike, lukostreľbe, lakrosu, boulderingu, curlingu, alebo skúste turistiku a lyžovanie v Štiavnických vrchoch či Tatrách.

Ak je váš život spojený s vodou, čaká vás Lodenica UK v Karloveskej zátoke. Nájdete tu wellness centrum, posilňovňu a bar. Viaceré fakulty ponúkajú v rámci telovýchovných aktivít rafting na divokých riekach – na Slovensku i mimo neho. Surfovať chodíme na Jadran.

U nás to žije!

Koncerty známych kapiel, prednášky, diskusie aj cestovateľské kino – to všetko vám ponúka študentský festival AmosFest na Mlynoch UK na začiatku akademického roka. Začiatok letného semestra zvykne spestriť Zoznamovák a Otvárač open semester párty v univerzitnom klube Unik Mlyny. Okrem toho každá fakulta organizuje vlastné spoločenské podujatia, akými sú beánie, vianočné posedenia, plesy či majálesy. Čerešničkou na torte je konferencia TEDxUniverzitaKomenského. S prednáškami v duchu motta „myšlienky hodné šírenia“– tzv. TED Talks – vystupujú na nej originálne a autentické osobnosti z rôznorodých oblastí vedy, technológií, umenia, dizajnu, politiky, kultúry či biznisu.

Patríme k Pohode! Sme v stánku, na diskusiách aj priamo v teréne. Približne 250 dobrovoľníkov spomedzi študentov UK učí návštevníkov festivalu, ako správne triediť odpad. Aj vďaka nášmu projektu ECOmenius je Pohoda jedným z najekologickejších festivalov v Európe.

Univerzita Komenského v Bratislave

Šafárikovo námestie 6