Slovenská zdravotnícka univerzita

Mladí absolventi: Aj záchranári si poplačú

Zachraňujú životy! Radomír Hubeňák (24) a Martina Buchelová (24) vyštudovali odbor urgentná zdravotná starostlivosť na Slovenskej zdravotníckej univerzity v Bratislave. Ako bakalári sa dva roky dozadu zamestnali a už v tak mladom sa začali venovať vznešenej práci, vďaka ktorej vždy nájdu pomoc tí, ktorí ju potrebujú. Takto sa dvaja mladí absolventi vysokej školy dostali zo školských lavíc do záchraniek.

čítajte viac

Takto sa býva v Bratislave na internátoch

Prijali vás na vysokú školu, ktorá sa nachádza v slovenskej metropole – Bratislave? Okrem toho, že budete musieť riešiť nové prostredie v škole, s najväčšou pravdepodobnosťou vás čaká aj bývanie na jednom z tamojších internátnych zariadení. Nebojte sa toho, že už nebudete mať pravidelne navarené, skutočný život so sebou prináša množstvo problémov s ktorými sa budete musieť vyrovnať. Ubytovanie a po ukončení akademického roka odubytovanie pre vás budú tými najznámejšími pojmami. Pokiaľ všetko s gráciou zvládnete, môžete sa tešiť na neustále stretávanie nových ľudí na chodbách alebo kuchynkách. Potom sa známymi pojmami stanú kuchynkovice, chodbovice a podobné akcie. Hlavne sa nevystrašte! Ako a kde teda bývajú študenti v Bratislave?

čítajte viac