Uchádzač o štúdium

Ako si vybrať prípravný kurz na VŠ

O chvíľu končíte strednú školu, vyberáte si odbor, v ktorom budete pokračovať na vysokej škole a pozeráte si podmienky prijatia. Zistíte, že aby vás prijali, musíte zvládnuť prijímacie skúšky, na ktorých však budú od viac vyžadovať viac vedomostí, ako vám na vašej strednej škole ponúkajú. Čo teraz? Možnosti sú dve – samoštúdium alebo prípravný kurz na VŠ.

čítajte viac

Nultý ročník – jedna z možností pre neprijatých

Snažili ste sa, no aj tak sa to na prvýkrát nepodarilo. To, že vás nezobrali na vysokú školu, nie je koniec sveta. Ak ste na pokračovanie v štúdiu nezanevreli a o rok to chcete s prijatím na vysokú školu skúsiť znovu, dobrou voľbou pre vás môže byť nultý ročník.

čítajte viac

Posledná šanca poslať prihlášku na VŠ

Ešte stále nemusí byť neskoro. Dostať sa na vysokú školu sa dá aj na konci leta. Je niekoľko vysokých škôl, ktoré na vybrané odbory ešte neuzavreli alebo predĺžili prihlasovanie. A výber nie je malý.

Odvolanie sa oplatí napísať

Maturity má väčšina študentov úspešne za sebou, zaslúžený letný oddych musí ešte chvíľu počkať. Jún je už tradične mesiacom prijímacích skúšok na vysoké školy a možno aj písania odvolaní. Pozn. Článok bol 1. 6. 2016 aktualizován. (kav)

čítajte viac

Dostaň sa na VŠ bez prijímačiek

Prijímacie skúšky na vysokú školu sú pre študentov stredoškolských končiacich ročníkov spolu s maturitou najväčším strašiakom. Vedomie, že po maturite ich čaká ešte ďalšie učenie a stres, im spôsobuje bezsenné noci. Dá sa tomu však predísť, a to výberom odboru bez prijímacích skúšok.

čítajte viac

Nenechajte si ujsť dni otvorených dverí

Nestihli ste Gaudeamus v Prahe a v hlave vám stále víri veľa otázok? Máte ešte ďalšiu možnosť, ako na ne dostať odpovede. Nemyslíme posielať kopec e-mailov na študijné oddelenie vybranej školy. Existuje ešte lepší spôsob – deň otvorených dverí.

Príďte sa pýtať – Gaudeamus Praha

Stále neviete, na ktorú vysokú školu by ste chceli ísť a už vám „prihára pod zadkom“? Alebo ste rozhodnutí, ale máte ešte pár otázok? Tak to nemôžete chýbať 26. a 27. januára v Prahe na európskom veľtrhu pomaturitného a celoživotného vzdelávania Gaudeamus.

čítajte viac

Keď univerzity otvárajú svoje dvere

Príslovie „Lepšie je raz vidieť, ako stokrát počuť“, sa v prípade návštevy univerzity počas Dňa otvorených dverí potvrdzuje na sto percent. V mesiacoch január a február už každoročne vysoké školy otvárajú uchádzačom svoje dvere a ponúkajú možnosť predčasne privoňať k vysokoškolskej pôde. Prísť sa pozrieť na svoje niekoľkoročné potenciálne pôsobisko by nemalo byť iba zámienkou ako sa uliať zo školy. Komu sú Dni otvorených dverí určené?

Gaudeamus – veľtrh o vzdelávaní v Prahe

Ak uvažujete aj nad štúdiom v Českej republike, ale nemáte dostatok informácií k rozhodnutiu, tak a konci januára máte možnosť zúčastniť sa veľtrhu európskeho pomaturitného a celoživotného vzdelávania Gaudeamus. Tento rok už prebehol v Nitre i v Brne, čaká na Vás ešte posledná, a to pražská, výstava.

Podávanie prihlášok

„Pri nesplnení podmienok podávania prihlášky bude táto automaticky vyradená z evidencie.“ To je veta, ktorú záujemca o štúdium nájde v rôznych obmenách skoro vo všetkých inštrukciách na podávanie prihlášok. Je na budúcom študentovi, aby všetky náležitosti k prihláške zaslal správne a presne podľa inštrukcií.