Ako vybrat školu

Podávanie prihlášok – alebo keď neviete, ako sa rozhodnúť kam na VŠ

Čas podávania prihlášok sa neodvrátiteľne blíži. Preto je určite dobré nenechávať toto rozhodnutie na poslednú chvíľu. Mnohí z vás majú svoju vysnívanú vysokú školu, často už aj s odborom, dávno vybratú. No určite je tu mnoho tých, ktorí vo výbere nemajú tak jasno a hodila by sa im nejaká tá rada či prehľad ako si správne vybrať. „Ako …

čítajte viac

Ako si vybrať tú správnu školu

Zdá sa Vám, že sa nezorientujete vo svete rozmanitých ponúk vysokých škôl a že si nevyberiete? Je predsa toľko zaujímavých odborov, univerzít a Vy máte toľko záujmov. Alebo je to naopak a do ničoho sa Vám príliš nechce? Neviete, podľa čoho by ste sa vlastne mali rozhodovať? Kritérií je niekoľko, a možno Vám pomôžu sa rozhodnúť, ak sa na ne pozrieme bližšie. Pozn. Článok bol 27. 6. 2016 aktualizovaný­. (kav)

čítajte viac