Magisterské studium

Ako je to s titulmi a stupňami štúdia?

Vysokoškolské systémy fungujú po celom svete inak. Keď sa budete rozprávať napríklad so spolužiakmi z druhého konca sveta, dozviete sa, že niektorí vlastne končia vysokú školu ešte pred dvadsiatkou alebo že vyššie stupne štúdia nie sú tak populárne ako u nás Mgr. či Ing. a rôzne ďalšie odlišnosti. Častokrát však máme neporiadok aj v tom, …

Mladí absolventi: Do USA vďaka didaktike matematiky

Videla svet! Veronika Hubeňáková je mladá, inteligentná a dobrosrdečná žena. Úsilie a tvrdá práca jej priniesli ovocie v podobe úspešného absolvovania doktorandského štúdia. Prezradila nám, aký bol jej vysokoškolský život aj záujmy.

čítajte viac

Ako sa Liliii z Ukrajiny študuje na Slovensku?

Liliia Kutova je mladá a talentovaná žena, ktorá prišla na slovenskej metropoly – Bratislavy, aby mohla študovať na najstaršej univerzite na území krajiny. Bakalársky titul získala doma, na Ukrajine, no magisterský chce získať v Bratislave. Povedala nám, aké je byť na Slovensku zahraničnou študentkou.