Prváci

Prváci, toto je vaše desatoro

Podarilo sa vám úspešne zmaturovať a stali ste sa študentmi vysokej školy? Zatiaľ si nedokážete ani predstaviť, koľko vecí sa vo vašom živote zmení. Stretnete nových ľudí, nájdete si medzi nimi priateľov a spolu môžete zažiť niekoľko krásnych a bezstarostných rokov. Prinášame vám preto desať dôležitých rád, ktoré sú pre vás, ako prvákov, dôležité.

Zorientujte sa na VŠ

Začiatok akademického roka sa nezadržateľne blíži. Mnohí sa najmä tešia na novú školu, nové prostredie, nových ľudí, iní sú plní obáv, ako to všetko zvládnu a čo najrýchlejšie sa zabehnú do vysokoškolského kolobehu. Prečítajte si pár rád, ktoré vám pomôžu zorientovať sa.

čítajte viac

Prvé skúšky na vysokej škole

V tomto článku nájdete informácie, ktoré by sa Vám mohli hodiť po nástupe do školy, a to predovšetkým v skúškových situáciách. Viete, ako to na skúške prebieha? Viete, ako sa pripravovať na testy a viete, či ste skôr na „okecávacie“ skúšky alebo „zaškrtávacie“?