Skúška despelosti

Ako efektívne ventilovať stres v maturitnom roku?

Uvedomujete si, že maturita sa pomaly, ale isto blíži a s ňou aj prijímacie skúšky na vysokú školu. Cítite pocit zodpovednosti a spolu s ním sa vám tiež pomaly, ale isto zvyšuje aj dávka stresu. Ako s ním bojovať?

Čo ak neurobím maturitu?

Môže sa to stať každému. Možno ste dostali „okno“ a nepovedali ani slovo, možno ste si vytiahli zlú otázku, možno sa stalo čokoľvek iné. Avšak neurobiť maturitu na prvý pokus nie je koniec sveta. Síce nebudete mať také pokojné prázdniny, ako ste si predstavovali, no v septembri vás čaká druhý pokus. A hlavne – nie je to až také hrozné, ako sa na prvý pohľad zdá.

čítajte viac

Prvé kolo skúšky dospelosti je za rohom

17. – 20. marca 2015 sa uskutoční externá časť a písomná forma internej maturitnej skúšky na stredných školách po celom Slovensku. Stredoškoláci budú testovaní zo slovenčiny, vybraného cudzieho jazyka, matematiky, maďarčiny a ukrajinčiny. Úspešné zvládnutie tzv. písomnej časti predstavuje magická hranica 33%.