Bakalářské studium

Mladí absolventi: Do USA vďaka didaktike matematiky

Videla svet! Veronika Hubeňáková je mladá, inteligentná a dobrosrdečná žena. Úsilie a tvrdá práca jej priniesli ovocie v podobe úspešného absolvovania doktorandského štúdia. Prezradila nám, aký bol jej vysokoškolský život aj záujmy.

čítajte viac

Mladí absolventi: Aj záchranári si poplačú

Zachraňujú životy! Radomír Hubeňák (24) a Martina Buchelová (24) vyštudovali odbor urgentná zdravotná starostlivosť na Slovenskej zdravotníckej univerzity v Bratislave. Ako bakalári sa dva roky dozadu zamestnali a už v tak mladom sa začali venovať vznešenej práci, vďaka ktorej vždy nájdu pomoc tí, ktorí ju potrebujú. Takto sa dvaja mladí absolventi vysokej školy dostali zo školských lavíc do záchraniek.

čítajte viac

Ako sa Liliii z Ukrajiny študuje na Slovensku?

Liliia Kutova je mladá a talentovaná žena, ktorá prišla na slovenskej metropoly – Bratislavy, aby mohla študovať na najstaršej univerzite na území krajiny. Bakalársky titul získala doma, na Ukrajine, no magisterský chce získať v Bratislave. Povedala nám, aké je byť na Slovensku zahraničnou študentkou.

Najlepšie aplikácie pre študentov

Chytrý telefón môže byť i chytrým spoločníkom pri štúdiu a študentskom živote. Zdarma dostupné aplikácie ho dokážu premeniť na pomôcku pri rýchlom čítaní textov, alebo sledovaní svojho rozpočtu.