Odbor

Mladí absolventi: Aj záchranári si poplačú

Zachraňujú životy! Radomír Hubeňák (24) a Martina Buchelová (24) vyštudovali odbor urgentná zdravotná starostlivosť na Slovenskej zdravotníckej univerzity v Bratislave. Ako bakalári sa dva roky dozadu zamestnali a už v tak mladom sa začali venovať vznešenej práci, vďaka ktorej vždy nájdu pomoc tí, ktorí ju potrebujú. Takto sa dvaja mladí absolventi vysokej školy dostali zo školských lavíc do záchraniek.

čítajte viac

Ako čo najrýchlejšie na vysokej škole “zapadnúť”

Každý chce niekam patriť. Pokiaľ ste sa prihlásili na vysokú školu znamená to, že sa dostanete do úplne nového kolektívu. Vo vašej triede sa určite nájde skupina obľúbencov, knihomoľov, športovcov, krások a ďalších. Toto sú tipy, vďaka ktorým si získate nových priateľov a zapadnete do kolektívu.

čítajte viac

Ktoré VŠ ešte prijímajú prihlášky?

Patríte medzi maturantov, ktorí si do konca februára nestihli podať prihlášky na vysoké školy? Nebojte sa, na niektoré odbory by ste sa ešte stále mohli dostať. Váš sen študovať tak ešte stále žije, tentokrát si však dajte záležať na každom jednom detaile. Ide predsa o to najpodstatnejšie – vašu budúcnosť. Práve preto sa snažte nájsť si čas na to, aby ste si mohli preštudovať ponuku študijných programov, na ktoré ešte stále prijímajú prihlášky záujemcov z radov maturantov.

čítajte viac

Podľa čoho si vybrať odbor?

Vybrať si odbor vysokoškolského štúdia nie je jednoduché. Vždy ste hovorili, čím chcete byť, keď budete veľkí, no keď už zrazu veľkí ste, neviete, ktorým smerom sa vydať. Podľa čoho si teda vybrať ten správne? Ovplyvniť to môže viacero faktorov.