Rady maturantom

Online hodiny pre maturantov

Mimoparlamentná strana SPOLU sa rozhodla sprostredkovať online hodiny a prednášky ako formu prípravy na maturitu a prijímacie skúšky pre maturantov, ktorí v momentálnom období netrpia len obmedzeným sociálnym kontaktom, no aj obmedzenou možnosťou na plnohodnotnú prípravu sa na skúšky. Obdobie korona krízy je určite zložitým časom pre všetkých študentov. Niektorí situáciu spôsobenú pandémiou znášajú lepšie, iní horšie, všetkým …

Ako sa učiť efektívne?

Vysoká škola vám prinesie okrem úsmevných zážitkov aj tie, na ktoré raz nebudete chcieť spomínať. Pravdaže ide o dni skúškového obdobia, ktorým končí ako každý zimný tak aj letný semester školy. Vtedy študenti na internátoch stíchnu a prestanú sa tak často stretávať. Každý jeden totiž túži uspieť a získať to správne písmenko. Vlastne niekedy stačí, keď je jedno.

čítajte viac

Ako si vybrať tú správnu školu

Zdá sa Vám, že sa nezorientujete vo svete rozmanitých ponúk vysokých škôl a že si nevyberiete? Je predsa toľko zaujímavých odborov, univerzít a Vy máte toľko záujmov. Alebo je to naopak a do ničoho sa Vám príliš nechce? Neviete, podľa čoho by ste sa vlastne mali rozhodovať? Kritérií je niekoľko, a možno Vám pomôžu sa rozhodnúť, ak sa na ne pozrieme bližšie. Pozn. Článok bol 27. 6. 2016 aktualizovaný­. (kav)

čítajte viac

Nevyšla maturita. Čo teraz?

Alfou a zároveň omegou v živote človeka nie je maturitná skúška. Mali by ste si uvedomiť, že budúcnosť môže priniesť oveľa horšie neúspechy. Šťastím však je, že si toto malé zlyhanie dokážete opraviť. Využite preto svoju šancu a poriadne sa pripravte.

čítajte viac

Ako efektívne ventilovať stres v maturitnom roku?

Uvedomujete si, že maturita sa pomaly, ale isto blíži a s ňou aj prijímacie skúšky na vysokú školu. Cítite pocit zodpovednosti a spolu s ním sa vám tiež pomaly, ale isto zvyšuje aj dávka stresu. Ako s ním bojovať?

čítajte viac

Zlepšite svoje šance na prijatie

Prichádza obdobie, počas ktorého sa podávanie prihlášok na slovenské alebo zahraničné vysoké školy zintenzívni. Každý z vás bude pociťovať stres z toho, či sa rozhodol správne a aké sú reálne šance na vaše prijatie. Dôležitá je pre vás prihláška ale aj životopis. Prezradia o vás oveľa viac, než si vôbec myslíte.

čítajte viac

Zvýšte si šancu na prijatie jazykovou skúškou z angličtiny

Dnes sa už človek bez znalosti cudzieho jazyka zaobíde dosť ťažko. Nielen pri hľadaní zamestnania, ale aj pri snahe dostať sa na vysokú školu vám môže pomôcť, keď máte oproti iným niečo navyše. Nemusí to byť ďalší jazyk. Môže to byť bravúrne ovládanie jedného, o čom máte aj príslušný doklad. Ten vám môže dať napríklad jazyková skúška.

Takto pripravíte nezabudnuteľnú stužkovú

Košele, kravaty, profesor dojatý… Známa pieseň od slovenskej skupiny Elán vám určite prezrádza, že sa blíži najobľúbenejšie obdobie študentov na stredných školách. Nastáva čas stužkových slávností. Na prípravu tohto nezabudnuteľného zážitku potrebujete hlavne pevné nervy a dobrú náladu. Verte či nie ale práve stužková preverí schopnosť vzájomnej spolupráce vo vašej triede.

čítajte viac

Ako na to: Nebojte sa výberu študijného odboru

Každého z vás baví niečo iné. Niektorí obľubujú matematiku, chémiu a fyziku, zatiaľ čo tí ďalší uprednostňujú humanitné vedy, akými sú napríklad filozofia, etika, estetika alebo dejiny. Vedzte, že už počas strednej školy určite všetci začnete tušiť, čomu by ste sa vlastne v budúcnosti chceli venovať. Ako si teda správne vybrať študijný odbor?

čítajte viac

SŠ vs. VŠ: Aké zmeny vás čakajú?

Prechod zo základnej školy na strednú nie je taký šok, ako keď idete zo strednej na vysokú. Pri tomto posune vo vzdelávacích stupňoch vás čaká oveľa viac zmien. No nemusíte sa báť, na všetko si rýchlo zvyknete a o pár týždňov budú pre vás úplne prirodzené. Tak v čom spočívajú tie najväčšie rozdiely?