Druhé kolo

Kam je stále možné podať prihlášku na vysokú školu

Štandardné posielanie prihlášok na vysokoškolské štúdium je už dávno ukončené. Mnohé univerzity a vysoké školy však čerstvým maturantom sprostredkovali možnosť prihlásiť sa aj v dodatočnom, druhom či treťom kole prijímacieho konania, a tak je stále možné, za splnenia špecifických podmienok, ba dokonca niekedy bez nutnosti prijímacích skúšok, prijatie na vysokoškolské štúdium aj počas pomerne neskorého obdobia letných prázdnin. …

čítajte viac

Ešte stále máte šancu dostať sa na vysokú školu

Nepodarilo sa vám dostať sa na vysokú školu, prípadne ste zabudli na dôležité termíny a zmeškali ste odoslanie prihlášky? Nezúfajte, ešte stále máte šancu napraviť to. Niektoré vysoké školy totiž ešte prijmú vaše prihlášky. Riešením sú druhé kolá, ktoré už niektoré slovenské vzdelávacie inštitúcie vypísali.

čítajte viac

Kde ešte čakajú na vašu prihlášku?

Z nejakého dôvodu ste si nepodali prihlášku na vysokú školu? Alebo ste až teraz objavili odbor, ktorý by vám mohol sedieť? Nezúfajte, nemusíte čakať rok, aby ste svoju prihlášku odoslali. Mnoho škôl má na niektoré odbory predĺžený deadline, stačí si len vybrať. Prinášame vám prehľad odborov denného štúdia, na ktoré sa dá prihlásiť aj v priebehu leta.

Kam na druhý pokus?

Nedostali ste sa na zvolený odbor, alebo ste sa jednoducho nestihli prihlásiť? Ešte stále je šanca – niekoľko vysokých škôl totiž predĺžilo prijímacie konania i na august.