Rozhovor

Ako sa vysporiadať s rozhovormi, ktoré nám nie sú príjemné?

V živote sa ocitneme v mnohých situáciách a rozhovoroch, ktorým by sme sa v ideálnom svete najradšej vyhli. To však bohužiaľ nie vždy ide, a preto musíme vedieť, ako reagovať tak, aby nevznikol zbytočný konflikt. O tom vie aj Férová nadácia O2, ktorej záujmom je, aby ľudia vedeli nájsť spoločnú reč. Preto finančne podporuje projekty …

Rozhovor: Leto v USA vďaka programu Work and Travel

Sylvia Lesňáková je šikovná mladá žena, ktorá úspešne absolvovala inžiniersky stupeň odboru Potraviny, hygiena, kozmetika na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Po štátniciach sa rozhodla, že ešte ako čerstvá absolventka vyskúša program Work and Travel. Vďaka nemu dostala možnosť pracovať v Spojených štátoch amerických.

čítajte viac

Rozhovor: Zahraničná brigáda mi dodala sebaistotu

Timea Virágová má dnes za sebou prvý ročník štúdia na UKF v Nitre, no ešte počas strednej školy sa rozhodla stráviť leto prácou v zahraničí. Voľba padla na Anglicko, a tak namiesto oddychu „zarezávala“ v Londýne. Zažila tam mnoho krušných chvíľ, no aj tak to berie ako pozitívnu skúsenosť.

Rozhovor: Pracoval v nemeckom Whirlpoole, vrátil sa však do školy

Je mladý, inteligentný a v živote najviac túži po tom, aby robil čo ho baví. Michal Hubeňák vyštudoval vysokú školu na Slovensku a potom sa rozhodol, že bude pracovať v nemeckom Whirlpoole. Svoj názor však zmenil a nebál sa vrátiť sa domov, opäť do školy, tentokrát však ako doktorand.

čítajte viac

Ako sa Liliii z Ukrajiny študuje na Slovensku?

Liliia Kutova je mladá a talentovaná žena, ktorá prišla na slovenskej metropoly – Bratislavy, aby mohla študovať na najstaršej univerzite na území krajiny. Bakalársky titul získala doma, na Ukrajine, no magisterský chce získať v Bratislave. Povedala nám, aké je byť na Slovensku zahraničnou študentkou.

čítajte viac

Rozhovor: Ako sa dostať na školu v Česku?

Odvážny, nebojácny a zvedavý. Tak by sa dal opísať Valerián Lukačko. Aktuálne študent žurnalistiky na Univerzite Komenského v Bratislave, ktorí v minulosti drel školské lavice aj v susednom štáte – Českej republike. Svoje sny si splnil na Univerzite Karlovej v Prahe, odkiaľ si do života odniesol bakalársky titul. Potom sa rozhodol pre návrat do rodnej krajiny, bližšie ku svojmu milovanému Popradu. Čo všetko však zažil počas štúdia „u susedov“?

Rozhovor: Mirka Miškechová spieva aj študuje

Je mladá, talentovaná a dobrosrdečná. Okrem toho, že je nadanou speváčkou a jej hlas určite poznáte, je Miroslava Miškechová aj študentkou vysokej školy. Porozprávala nám o tom, ako sa dá skombinovať kariéra a vzdelanie.