IS

Informačný systém. Systém slúžiaci na zber, udržiavanie, spracovanie a poskytovanie informácií a dát. Môže mať ako automatizovanú, tak papierovú podobu. Každý študent k nemu dostanú svoje heslo, je významným pomocníkom pri štúdiu, jeho prostredníctvom sa prihlasuje do kurzov aj ku skúškam.

Informačný systém

Alebo ak IS. Systém slúžiaci na zber, udržiavanie, spracovanie a poskytovanie informácií a dát. Môže mať ako automatizovanú, tak papierovú podobu. Každý študent k nemu dostanú svoje heslo, je významným pomocníkom pri štúdiu, jeho prostredníctvom sa prihlasuje do kurzov aj ku skúškam.

Chémia

Odbor zaoberajúci sa zložením hmoty a stavby látok, reakciami, javy a zákonitosťami premien týchto látok a zmenách ich vnútornej štruktúry.

Humanitné štúdia

Studia vzťahujúce sa k človeku a spoločnosti – jazykom, literatúre a iným spoločenským vedám. Ponúka orientáciu nielen v aktuálnych sociálnych, politických i kultúrnych otázkach spoločnosti.

Germanistiky

Vedný odbor zaoberajúci sa vývojom a stavbou jazyka, literatúrou, kultúrami, históriou i súčasným stavom germánskych národov. U nás sa jedná predovšetkým o nemeckú filológiu.

Geológia

prírodovedný odbor / veda o vývoji, procesoch, materiálnom zložení a stavbe pevnej kôry Zeme. Zameriava sa tiež na Zemi ako planétu. Zaoberá sa aj aktuálnymi problémami životného prostredia spojených s globálnymi klimatickými zmenami, ukladaním odpadov a pod .

Geodézia

Alebo ak zememeračstve. Vedný a technický odbor, ktorý sa zaoberá meraním, výpočty a zobrazením Zeme. Teoretický základ tvorí predmety ako geodézie, matematika, fyzika a pod

Gender studies

1. gender studies, ops – mimovládna nezisková organizácia, ktorá ponúka informácie, konzultácie a možnosť vzdelávania v otázkach postavenia môžem a žien v spoločnosti a ich vzájomnom vzťahu. 2. Štúdium štruktúr, procesov a princípov vytvárajúcich usporiadanie vzťahov medzi pohlaviami na základe kultúrno a spoločensky vytvorených noriem. Zaoberajú sa touto problematikou nielen na celospoločenskej úrovni, ale aj individuálne.

Filozofia

Náuka / odbor pýtajúci sa po zmysle, poznania sveta, jeho zákonitostí a existenciu človeka v ňom, prípadne aj toho, čo nás presahuje (metafyzika).

Filológia

Odbor zaoberajúci sa jazykom, literatúrou, ústnej ľudovou slovesnosťou a kultúrou nejakého národa prostredníctvom literatúry a kulturněhisto­rického kontexte.