Hľadáte „dni otvorených dverí“

Všetko, čo potrebuješ vedieť o prihláške do Veľkej Británie a Škótska

Zvažuješ prihlášku vysokú školu vo Veľkej Británii či v Škótsku? Potom určite budeš potrebovať webovú stránku UCAS, prostredníctvom ktorej budeš podávať svoje prihlášky na univerzity. Keďže tento systém funguje inak, ako podávanie prihlášok na Slovensku či v Čechách, kde sa prihlášky podávajú jednotlivo prostredníctvom samotných škôl, rozhodli sme sa, že ti UCAS trochu predstavíme. Čo …

čítajte viac

Deň otvorených dverí (DOD) – Jeseň 2020

Pri rozhodovaní sa o budúcej vysokoškolskej dráhe nie je nikdy na škodu, ešte pred podaním prihlášky, navštíviť univerzitu počas DOD a pozisťovať si ako sa veci majú. DOD sa konajú prevažne dvakrát do roka, začiatkom letného a zimného semestra, samozrejme za osobnej účasti záujemcov o štúdium, čo však v tomto pandemickom období neprichádza do úvahy. Ako sa však celé školstvo …

čítajte viac

Mladí absolventi: Do USA vďaka didaktike matematiky

Videla svet! Veronika Hubeňáková je mladá, inteligentná a dobrosrdečná žena. Úsilie a tvrdá práca jej priniesli ovocie v podobe úspešného absolvovania doktorandského štúdia. Prezradila nám, aký bol jej vysokoškolský život aj záujmy.

čítajte viac

Vysoké školy budú otvárať svoje dvere

Jedným z osvedčených spôsobov, ako spoznať školu, na ktorú by ste chceli ísť študovať, je ísť sa pozrieť priamo do nej. To si uvedomujú aj školy, a preto každoročne organizujú dni otvorených dverí.

čítajte viac

Nenechajte si ujsť dni otvorených dverí

Nestihli ste Gaudeamus v Prahe a v hlave vám stále víri veľa otázok? Máte ešte ďalšiu možnosť, ako na ne dostať odpovede. Nemyslíme posielať kopec e-mailov na študijné oddelenie vybranej školy. Existuje ešte lepší spôsob – deň otvorených dverí.

čítajte viac

Podľa čoho si vybrať odbor?

Vybrať si odbor vysokoškolského štúdia nie je jednoduché. Vždy ste hovorili, čím chcete byť, keď budete veľkí, no keď už zrazu veľkí ste, neviete, ktorým smerom sa vydať. Podľa čoho si teda vybrať ten správne? Ovplyvniť to môže viacero faktorov.

čítajte viac

Pripravte sa na maturitný rok

Nový školský rok už začal a vy ste vkročili do posledného ročníka strednej školy. Všetci hovoria, že tento posledný rok je najnáročnejší, no vy ani poriadne neviete, čo vás čaká. Maturity, prihlášky… a čo ešte? Máme pre vás prehľad, na čo sa v tomto ročníku pripraviť.

čítajte viac

Keď univerzity otvárajú svoje dvere

Príslovie „Lepšie je raz vidieť, ako stokrát počuť“, sa v prípade návštevy univerzity počas Dňa otvorených dverí potvrdzuje na sto percent. V mesiacoch január a február už každoročne vysoké školy otvárajú uchádzačom svoje dvere a ponúkajú možnosť predčasne privoňať k vysokoškolskej pôde. Prísť sa pozrieť na svoje niekoľkoročné potenciálne pôsobisko by nemalo byť iba zámienkou ako sa uliať zo školy. Komu sú Dni otvorených dverí určené?

čítajte viac

Prvá svetová vojna

Prvá svetová vojna (1914–1918) PRÍČINY boj o kolónie boj o odbytištia a suroviny národno-oslobodzovacie boje na Balkáne preteky v zbrojení boj Francúzska a Nemecka o Alsasko a Lotrinsko OHNISKÁ 1) AFRIKA záujem o Afriku mala V.B, Nemecko, Belgicko, Taliansko, Francúzsko od 1870 chce V.B získať pásmo od V na Z, aj Francúzsko chce to isté bitka pri Fašóde – vyhrá V.B najväčšou veľmocou sa …

čítajte viac

Výber študijného odboru – ako na to?

Niekoho baví matematika aj dejepis, ide mu všetko. Druhého zas len biológia a už na strednej škole vie, že sa bude hlásiť na medicínu. Iný vôbec netuší, aký odbor si vybrať. Ako sa správne rozhodnúť? Ak práve uvažujete nad podobnými vecami, pravdepodobne ste sa Vy alebo niekto z Vašich blízkych ocitli pred životnou výzvou výberu študijného odboru. Ako sa dá v tejto niekedy spletitej situácii zorientovať?

čítajte viac