Študijné katalóg

Príručka pre študenta, v elektronickej sa alebo tlačenej podobe, ktore zhrniem možnostiach štúdia a ponúkané predmety pre daný akademický rok pre fakultu sa alebo katedru.

Kampus

Priestor, v ktorom sa vyskytuje univerzita; spravidla ide o celok niekoľkých budov, môžu do neho spadať nielen budovy jednotlivých fakúlt, ale aj koľaje, menza apod

Bonifikácie

Zvýhodnenie, náhrada, odškodné, v kontexte vysokých škôl ide väčšinou o bonifikáciu pri prijímacích skúšok, tj o body navyše za nadštandardné pracovné či študijné výsledky či skúsenosti. Související odkazy: Prax

Registračné vlna

Registrácia predmetov prebieha na niektorých univerzitách formou rozdelenia študentov do tzv registračných vĺn, ktoré spočívajú v rozdelení študentov podľa obdobia, od ktorého si predmety smie registrovať. Býva pravidlom, že prednosť majú študenti starších ročníkov alebo ti s viacerými získanými kredity.

OSP

Alebo ak Všeobecné študijné predpoklady. Testy zisťujúci všeobecné študijné predpoklady vytvára spoločnosť Scio a sú zamerané na logiku a cit pre čísla, slová a text. Určené sú pre ZŠ, SŠ aj VŠ. Môžu slúžiť ako súčasť prijímacieho konania alebo ho úplne nahradzovať. Sú súčasťou národnej porovnávacie skúšky. Související odkazy: NSZ

Medicína

Alebo ak lekárstva. Súhrn vedeckých disciplín zahŕňajúce vedu o zdravie, stavoch a procesoch človeka, spôsoboch a prostriedkoch liečenie a prevencia pred chorobami. Úzko súvisí s biológiou, chémiou a fyzikou.

Logistika

Veda zaoberajúca sa tokom materiálu a informácií. Zameriava sa na získanie a rozširovanie poznatkov o plánovaní, prognóze, organizáciu, kontrolu atď všetkých činností súvisiacich s prepravným procesom.

Kartografie

Vedný disciplína zaoberajúca sa tvorbou máp, ich vedeckú i umeleckou hodnotou. Zameriava sa na zobrazenie povrchu Zeme, vesmírnych objektov a javov vo forme kartografického výstupu. Úzko súvisí s geodézie.

Jazykový kurz

Výukový kurz cudzieho jazyka, ktorého ukončením môže byť aj získanie určitého certifikátu, ktorý je ukazovateľom získaných jazykových kompetencií. Jazykové kurzy sú vystavané na rôzne úrovne od úplných začiatočníkov po pokročilých, rovnako tak majú aj rôzne zameranie od všeobecných základov cez obchodné špecializácie atď

IS

Informačný systém. Systém slúžiaci na zber, udržiavanie, spracovanie a poskytovanie informácií a dát. Môže mať ako automatizovanú, tak papierovú podobu. Každý študent k nemu dostanú svoje heslo, je významným pomocníkom pri štúdiu, jeho prostredníctvom sa prihlasuje do kurzov aj ku skúškam.