Maturitná skúška

Študuj doma 2 : Čo ťa čaká vo Zvolene, Žiline a Trnave?

Už ste si poctivo vyplnili a odoslali prihlášky na vysoké školy? Pokiaľ ste si pri čítaní prvej vety odpovedali kladne, tak sa niektorí určite tešíte, a iní sa možno v kútiku duše obávate toho, čo vás v nasledujúcich mesiacoch čaká. Predstava štúdia na vysokej škole je možno v tomto momente ešte vzdialenejšia, než kedykoľvek predtým, pretože sa po opadnutí stresu spôsobeným podávaním prihlášky veľmi rýchlo približujú maturitné skúšky a taktiež prijímacie skúšky na vysoké školy. Určite sa však môžete vopred pripraviť na to, čo vás čaká v ďalších slovenských mestách. Druhý diel tejto série vám totiž prezradí, aké to bude žiť vo Zvolene, Žiline a Trnave.

čítajte viac

Pripravte sa na maturitnú slohovú prácu

Čaká vás prvá veľká skúška života. Vykonať ju však musíte bez pomoci rodičov, učiteľov alebo kamarátov. Reč je samozrejme o maturitnej skúške, ktorá je dôležitým krokom k vašej budúcnosti. Po krásnom obdobím v ktorom si väčšina z vás užila oslavu stužkovej, vás teraz čakajú o čosi náročnejšie chvíle. Sú nimi riadne termíny externej časti maturitnej skúšky a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky. V študentskom slovníku to poznáte oveľa jednoduchšie – ako písomku a sloh. V predmetoch slovenského jazyka a literatúry sa toto testovanie uskutoční v utorok 15. marca 2016. Poďme sa spolu pozrieť na to, aké témy slohových prác by vás mohli čakať.

čítajte viac

Písomné maturity sa streli s veľkým rozhorčením

17. marec bol pre viacerých maturantov začiatok minimálne dvojdňového stresu. Tohtoročné písomné maturity môžeme literárne nazvať postupnou gradáciou napätia. Každý predmet pripravil pre študentov aj učiteľov nepríjemné prekvapenia, ktorých intenzita sa postupne zvyšovala. Očakávané uvoľnenie po úspešnom „zdolaní“ skúšky dospelosti nebolo také jednoznačné.