Skúška

Ako si užiť Vianoce a nezblázniť sa zo skúškového?

Vianoce, ten magický čas v roku, kedy by mal človek spomaliť a užiť si čas s blízkymi. Možno aj ty pri tejto vete počuješ v hlave hlások šepkajúci, ba občas až kričiaci, že ty si predsa niečo také cez sviatky dovoliť nemôžeš. Nemôžeš ostať pokojní, veď je predsa skúškové! Určite si zachytil všetky tie vtipné meme-obrázky kolujúce po …

číst více

Ako sa učiť efektívne?

Vysoká škola vám prinesie okrem úsmevných zážitkov aj tie, na ktoré raz nebudete chcieť spomínať. Pravdaže ide o dni skúškového obdobia, ktorým končí ako každý zimný tak aj letný semester školy. Vtedy študenti na internátoch stíchnu a prestanú sa tak často stretávať. Každý jeden totiž túži uspieť a získať to správne písmenko. Vlastne niekedy stačí, keď je jedno.

číst více

5 tipov na učenie na poslednú chvíľu

Hovorili nám to učitelia na základnej aj na strednej škole, opakovali nám to rodičia: nerob veci na poslednú chvíľu, uč a pripravuj sa priebežne! Realita nás ale častokrát postaví pred takzvané „last-minute učenie“. A čo teraz? Pozn. Článok bol 1. 5. 2015 aktualizován (kav).

číst více

Neverbálna komunikácia: reč tela na skúške I.

Nie je možné nekomunikovať. Tento múdry výrok je jedným z axiómov psychológa Paula Watzlawicka. V každej chvíli vysielame signály, aj keď práve nič nehovoríme, každým jedným svojím pohybom, ale aj nehybnosťou a mlčaním, komunikujeme. Ako nám uvedomenie týchto kanálov môže pomôcť alebo „zavariť“ pri náročných situáciách, ako sú skúšky alebo prijímací pohovor?

číst více

Prvé skúšky na vysokej škole

V tomto článku nájdete informácie, ktoré by sa Vám mohli hodiť po nástupe do školy, a to predovšetkým v skúškových situáciách. Viete, ako to na skúške prebieha? Viete, ako sa pripravovať na testy a viete, či ste skôr na „okecávacie“ skúšky alebo „zaškrtávacie“?

číst více