Ucenie

Študenti, ktorí sú vedení k učeniu s porozumením, podvádzajú menej

Vyplýva to z prieskumu Akademickej štvrťhodinky, najväčšieho študentského prieskumu svojho druhu. O ďalších zisteniach prieskumu sa môžete dočítať v predošlom článku Výsledky študentského prieskumu Akademická štvrťhodinka alebo si prečítať či podľa výskumu Končí tretina prvákov na vysokej škole kvôli slabej adaptácii? Prieskum odhalil, že podvádzanie má byť ovplyvnené vyučovacími metódami učiteľov. Takmer 30% respondentov v prieskume uviedlo, že neboli vedení …

číst více

Ako sa učiť efektívne?

Vysoká škola vám prinesie okrem úsmevných zážitkov aj tie, na ktoré raz nebudete chcieť spomínať. Pravdaže ide o dni skúškového obdobia, ktorým končí ako každý zimný tak aj letný semester školy. Vtedy študenti na internátoch stíchnu a prestanú sa tak často stretávať. Každý jeden totiž túži uspieť a získať to správne písmenko. Vlastne niekedy stačí, keď je jedno.

číst více

Príjemné miesta na učenie v Nitre

Nitra je mesto študentov. Dve univerzity (UKF a SPU) tam poskytujú vzdelanie tisíckam študentov. No a tí, aby boli o niečo múdrejší, sa musia učiť. Nie vždy to ide na internáte a najmä v období, kedy je už teplejšie, sa radšej vyberú niekam von. Na ktorých miestach sa v Nitre učí najlepšie?

číst více

Potraviny, ktoré pomáhajú pri učení

Maturita? Skúškové? Hlava stále v knihách, až sa z nej parí. Každý má svoj spôsob učenia – kde, ako, kedy… Každému vyhovuje niečo iné. No možno málokto vie, že k učeniu, koncentrácii a zapamätaniu si naučenej látky môžu pomôcť aj rôzne potraviny. Ktoré to sú?

číst více