O študijných programoch

Rozhovor: Mladí ľudia, ktorí chcú písať, k tomu musia mať priestor

V prvom ročníku na vysokej škole sa študenti snažia najskôr zorientovať v novom prostredí a až potom začnú rozmýšľať nad nejakou praxou vo svojom odbore. Radka Kováčová, tretiačka – žurnalistka na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre, pristúpila k tomu inak. Založila lifestylový webmagazín Vinzine a aj keď je sama ešte študentka, ponúkla možnosť praxe ostatným nádejným žurnalistom.

Rozhovor: Štúdium adiktológie v Česku neľutujem

Dominika Púčiková už štvrtý rok študuje adiktológiu na Karlovej univerzite. Na prijímačky na tento unikátny odbor sa pripravovala takmer rok a momentálne je jediná Slovenka v ročníku. Popri škole pracuje v kontaktnom centre pre aktívnych užívateľov drog.

čítajte viac

V Martine vznikne centrum pre biomedicínu

Výskumné pracovisko pri Jesseniovej lekárskej fakulte Univerzity Komenského BioMed Martin sa zameria na výskum v oblasti molekulárnej medicíny, onkológie, respirológie a neurovied.

Veda, technika a výskum

Viete si predstaviť, že bádanie a šírenie nových poznatkov, technológií, inovácií a ďalšieho vzdelávania by bola hlavnou náplňou Vášho pracovného dňa? Po skončení štúdia je možné pokračovať v kariére výskumného pracovníka či už na univerzite, alebo na inom pracovisku. Rozvoj výskumných činností a projektov úzko súvisí s ekonomickou situáciou na Slovensku, zabezpečuje jej rozvoj a pomáha k zvyšovaniu našej konkurencieschop­nosti.

čítajte viac

Základné pojmy II. – kredity, dekani, rektori, bakalári, doktorandi…

Kto si nie je istý, či by zvládol vysvetliť, čo sú to kredity, ako funguje organizácia samosprávy na vysokej škole, alebo aké máme stupne štúdia, preňho je tento článok určený. A nie je sa za čo hanbiť, je to nový a obsiahly svet pojmov a ľudí, v ktorom sa treba zorientovať.