Štúdium v zahraničí

Rozhovor: Na Indonézii ma prekvapilo všetko

Podobne ako iní absolventi túžila i Veronika Šoltinská po štúdiu kulturológie ešte chvíľu cestovať. Voľba v jej prípade padla na Indonéziu, kde osem mesiacov učila tamojšie deti anglicky.

Ako na Erasmus

O medzinárodný študijný program Erasmus je medzi vysokoškolákmi čoraz väčší záujem. Stačí trochu plánovania a snahy a o pár mesiacov si môžete semester v zahraničí užívať i vy.

Mini-Erasmus – generálka vysokoškolského života

Štúdium v zahraničí už dávno nie je vymoženosťou iba vysokoškolského štúdia. Každým rokom do zahraničia vycestuje viac a viac stredoškolákov. Medzi najobľúbenejšie výmenné programy patrí jednoznačne Erasmus. Všeobecne známy štipendijný program umožňuje študentovi vycestovať na jeden alebo dva semestre do zahraničia. Čo by sa však stalo, ak by študent mohol odísť na takýto študentský „prieskum“ vo svojej domácej krajine? S odpoveďou prišlo občianske združenie Future Generation Europe a rozbehlo na Slovensku program Mini-Erasmus.

čítajte viac

Uznávanie dokladov o vzdelaní zo zahraničia

Strávili ste časť alebo celé štúdium v zahraničí alebo sa chcete zamestnať po absolvovaní slovenskej vysokej školy mimo Slovensko? Viete, kam sa obrátiť pre overovanie získaných dokladov a čo tento proces zahŕňa?

čítajte viac

Štipendiá a výmené programy pre štúdium v zahraničí

EHP, EURAXESS, CEEPUS, CEU, SAIA… Čo majú spoločné tieto skratky? Všetky pod sebou skrývajú programy alebo inštitúcie, ktoré podporujú zahraničnú mobilitu prostredníctvom štipendií. Ak by ste radi vycestovali za štúdiom alebo výskumom do zahraničia, príležitostí mimo Slovensko je dnes neúrekom.