Na vysokú školu môžete ísť aj do zahraničia

20. 9. 2016 | Štúdium v zahraničí

Chceli by ste po maturite začať štúdium na vysokej škole v zahraničí? Pokiaľ budete trpezliví a pôjdete za svojim vysnívaným cieľom tak sa vám to určite podarí. Otvore dvere a smelo vykročte do sveta. Čakajú vás univerzity v Európe.

štúdium v zahraničíPonuku, ktorú nedokážete odmietnuť vám predstavuje InterStudy. Už citát, ktorým sa prezentujú znie pre študentov a čerstvých absolventov lákavo. Pokiaľ teda chcete „vedieť viac, vidieť viac a zažiť viac“ je pre vás práve táto spoločnosť ideálna.

Vybrať si tak môžete štúdium v troch zaujímavých európskych krajinách – Veľkej Británii, Holandsku a Dánsku. Práve pre tieto štáty je kozmopolitné štúdium veľmi dôležité. Pokiaľ si chcete zlepšiť jazykové schopnosti a naberať nové skúsenosti, neváhajte. InterStudy garantuje dokonca aj to, že na väčšinu partnerských škôl nebudete musieť absolvovať prijímacie konanie. Jedinou podmienkou pre prijatie je tak výsledný prospech vašej maturitnej skúšky a znalosť anglického alebo aj nemeckého jazyka. Práve tú by ste mali preukázať certifikátom alebo spomínanou maturitou.

Ak ste sa nedostali na vysokú školu na ktorú ste sa hlásili, nezúfajte. InterStudy čerstvým absolventom stredných škôl a gymnázií ponúka možnosť začať študovať vybrané odbory na zahraničných univerzitách od januára roku 2017. Takéto dobrodružstvo sa predsa neodmieta. Tu je zoznam vysokých škôl, na ktoré sa ešte stále môžete prihlásiť:

Veľká Británia

• Anglia Ruskin University (Cambridge)
  • City, University of London (Londýn)
  • Coventry University (Coventry)
  • University of Derby (Derby)
  • University of Essex (Colchester)
  • London Metropolitan University (Londýn)
  • Nottingham Trent University (Nottingham)
  • University of Portsmouth (Por­tsmouth)
  • SAE institute (Londýn,Oxford, Liverpool, Glasgow)
  • Sheffield Hallam University (Sheffield)
  • University of the West of England (Bristol)
  • University of South Wales (Pontypridd)

Dánsko

• VIA University College (Horsens)
  • University College of Northern Denmark (Aalborg)
  • International Business Academy Kolding (Kolding)
  • ZIBAT (Koge)
  • Business Academy Aarhus (Aarhus)
  • KEA – Copenhagen School of Design and Technology (Kodaň)

Holandsko

• Fontys University of Applied Sciences (Eindhoven)
  • University of Groningen (Groningen)

Tieto zahraničné vysoké školy vám ponúkajú možnosť vybrať si napríklad z odborov akými sú – stavebné inžinierstvo, marketingové riadenie, predaj a marketing, cestovný ruch, automobilová technika, IT siete a elektronické technológie, vývoj webových aplikácií, medzinárodný marketing, medzinárodná bezpečnosť, medzinárodná politická ekonómia, medzinárodné vzťahy a medzinárodné organizácie, európske obchodné právo, medzinárodné hospodárske právo, americká história, história umenia, účtovníctvo a financie, výpočtové a informačné systémy, herné programovanie a ďalšie.

Na výber máte z množstva odborov. Všetko tak ostáva len na vás a vašom rozhodnutí. Pokiaľ sa chcete vzdelávať v cudzom jazyku, nemajte strach. Kým sa na vysokú školu prihlásite a dostanete snažte sa navštevovať kurzy anglického alebo nemeckého jazyka. Sústreďte sa na to, aby vám komunikácia a čítanie nerobili problém. Novému prostrediu, spolužiakom a aj kultúre sa rýchlo prispôsobíte. Máte možnosť navštíviť a spoznávať zaujímavé miesta a ľudí. Nevysedávajte doma a nečakajte ďalší rok, kým sa budete môcť prihlásiť na vysokú školu na Slovensku. Buďte odvážni a nebojte sa prekročiť hranice domovského štátu.

Univerzity v zahraničí InterStudy