Praca

Na letnú brigádu ešte nie je neskoro

S blížiacim sa letom, odovzdanými prácami a pribúdajúcimi známkami v indexoch sa mnohým študentom v hlave vynára otázka, čo s nadchádzajúcimi mesiacmi voľna. Tí, ktorí mysleli na letnú brigádu už mesiace dopredu, sú síce vo výhode, ani pre oneskorencov však ešte nič nie je stratené.

Možnosť stáže na Ministerstve školstva

Vysokoškoláci môžu absolvovať odbornú stáž na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu. Je príležitosťou spoznať činnosť ústredného orgánu štátnej správy. Ak Vás zaujíma verejná správa, právo, vzdelávanie, informatika alebo šport, je to vynikajúca príležitosť získať cenné skúsenosti priamo z praxe.

Práca počas štúdia

Ak potrebujete popri škole aj pracovať, je dobré vedieť, aké máte práva a povinnosti pri takomto „dvojitom“ živote. Aké zmluvy , dohody a pracovné pomery môžete získať, aké dane a odvody ste povinní platiť a aké sú výnimky?

čítajte viac

Platový systém alebo kto, čo a za koľko

Jednou z dôležitých motivácií pri výbere budúceho povolania je Váš budúci plat. Aj keď nie je jedinou, Vaše rozhodovanie určite ovplyvní. Máte predstavu, koľko by ste chceli zarábať a koľko euro na výplatnej páske môžete približne na Slovensku očakávať?