Stipendium

Zmeny v sociálnych a motivačných štipendiách

Ak ste si v minulosti žiadali o priznanie sociálneho štipendia a plánujete to tento rok urobiť znova, zbystrite pozornosť. Od 1. septembra 2014 už k žiadosti oň nebudete môcť dokladať príjem z darovania.

čítajte viac

Štipendium pre absolventov prestížnych univerzít

Ministerstvo školstva chce prilákať absolventov prestížnych svetových univerzít na pracovné pozície vo verejnej správe. Vybraných uchádzačov podporí štipendiom, ktorí sa za to zaviažu, že vo verejnej správe odpracujú aspoň tri roky. Tento návrh podalo Ministerstvo školstva, vláda o ňom má čoskoro rokovať.

čítajte viac

Štipendiá a výmené programy pre štúdium v zahraničí

EHP, EURAXESS, CEEPUS, CEU, SAIA… Čo majú spoločné tieto skratky? Všetky pod sebou skrývajú programy alebo inštitúcie, ktoré podporujú zahraničnú mobilitu prostredníctvom štipendií. Ak by ste radi vycestovali za štúdiom alebo výskumom do zahraničia, príležitostí mimo Slovensko je dnes neúrekom.