Univerzita

Študenti pozor! Čakajú na vás tieto zľavy

Povinnosti… Okrem tých na vás však počas denného štúdia na vysokej škole alebo univerzite čakajú aj vaše práva. Ako študenti si totiž budete môcť uplatniť niekoľko zaujímavých zliav. Pripravte sa preto na to, že budete za lacnejšie cestovať ale aj nakupovať.

Na vysokú školu môžete ísť aj do zahraničia 2

Chceli by ste po maturite začať štúdium na vysokej škole v zahraničí? Pokiaľ budete trpezliví a pôjdete za svojim vysnívaným cieľom tak sa vám to určite podarí. Otvore dvere a smelo vykročte do sveta, čaká na vás mnoho možností. V druhej časti tejto série sa dočítate o možnostiach štúdia v zahraničí, o ktorých informuje SLOVENSKÁ AKADEMICKÁ INFORMAČNÁ AGENTÚRA (SAIA, n.o.).

Študenti blogujú

Život vysokoškolského študenta nemusí byť vôbec nudný. Nie je to len o sedení na prednáškach, písaní poznámok alebo listovaní v knihách a skriptách. V radoch mladých ľudí, ktorí sa vzdelávajú, existujú aj takí, ktorí sa rozhodli popustiť uzdu svojej fantázii a kreativite. Nenechali sa preto zlákať brigádami v obchodných reťazcoch a ani nemali ambíciu stať sa asistentom niekoho ďalšieho. Založili si však vlastný blog.

čítajte viac

Na vysokú školu môžete ísť aj do zahraničia

Chceli by ste po maturite začať štúdium na vysokej škole v zahraničí? Pokiaľ budete trpezliví a pôjdete za svojim vysnívaným cieľom tak sa vám to určite podarí. Otvore dvere a smelo vykročte do sveta. Čakajú vás univerzity v Európe.

čítajte viac

Ešte stále máte šancu dostať sa na vysokú školu

Nepodarilo sa vám dostať sa na vysokú školu, prípadne ste zabudli na dôležité termíny a zmeškali ste odoslanie prihlášky? Nezúfajte, ešte stále máte šancu napraviť to. Niektoré vysoké školy totiž ešte prijmú vaše prihlášky. Riešením sú druhé kolá, ktoré už niektoré slovenské vzdelávacie inštitúcie vypísali.

čítajte viac

Ktoré VŠ ešte prijímajú prihlášky?

Patríte medzi maturantov, ktorí si do konca februára nestihli podať prihlášky na vysoké školy? Nebojte sa, na niektoré odbory by ste sa ešte stále mohli dostať. Váš sen študovať tak ešte stále žije, tentokrát si však dajte záležať na každom jednom detaile. Ide predsa o to najpodstatnejšie – vašu budúcnosť. Práve preto sa snažte nájsť si čas na to, aby ste si mohli preštudovať ponuku študijných programov, na ktoré ešte stále prijímajú prihlášky záujemcov z radov maturantov.