Ako sa pripraviť na SCIO testy?

13. 11. 2023 | Rady maturantom

Ako sa pripraviť na SCIO testy?Čakajú ťa tento rok prijímacie skúšky na vysokú školu? Je ich súčasťou test od spoločnosti SCIO? Pokiaľ si si 2krát odpovedal(a) áno, čítaj ďalej.

Testy spoločnosti SCIO využíva desiatky škôl na Slovensku a v Českej republike ako súčasť svojho prijímacieho konania. Pre mnohých žiakov sú ale strašiakom, keďže ich delia od ich vysnívaného miesta na vysokej škole. S dobrou prípravou sa však nie je čoho báť. Aké sú možnosti prípravy?

Internetové kurzy

Ako už z názvu vyplýva, na testy sa dá pripraviť aj z pohodlia domova a vlastným tempom pomocou online kurzov. Spoločnosť SCIO ponúka prípravu na test Všeobecných študijných predpokladov (VŠP), Obecních studijních předpokladů (OSP) a Základů společenských věd (ZSV). Druhé dva testy sú častou súčasťou prijímacích skúšok na české vysoké školy. Najlacnejší online kurz je príprava na test Všeobecných študijných predpokladov, ktorý stojí 17 EUR. Druhé dva, teda príprava na test Obecních studijních předpokladů a Základů společenských věd stoja 29 EUR každý. Kurzy zamerané na VŠP a OSP obsahujú desiatky lekcií, stovky úloh, vysvetlenie rôznych metód riešenia úloh, ale aj všetky typy úloh, s ktorými sa žiaci v testoch môžu stretnúť. Kurz zameraný na ZSV obsahuje 69 lekcií, viac ako 1 000 úloh, úlohy použité v minulých testoch, súhrnné vysvetlenie filozofie, sociológie, psychológie, politológie, práv, európskej integrácie, moderných dejín a ekonómie. Okrem týchto kurzov ponúka spoločnosť SCIO aj online kurz Komplexný prehľad SŠ matematiky. Kurz je určený žiakom, ktorí plánujú absolvovať SCIO test z matematiky, ale zároveň aj všetkým, ktorí budú z matematiky maturovať či matematika bude súčasťou ich prijímacích skúšok. Cena tohto kurzu je tiež 29 EUR.

Tlačené publikácie

Pokiaľ si skôr tip, ktorí sa radšej učí z kníh, tak cvičebnice spoločnosti SCIO sú ideálnou cestou. Rovnako ako u internetových kurzov je možné získať prípravu na test Všeobecných študijných predpokladov (VŠP), Obecních studijních předpokladů (OSP) a Základů společenských věd (ZSV). Cvičebnice ponúkajú teóriu, testy z minulých rokov, ale aj vyhodnotenie pomocou percentilu, vďaka čomu zistíš svoje šance v porovnaní s ostatnými. Cena za cvičebnicu VŠP je 24 EUR a za cvičebnice VŠP a ZSV je 34 EUR.

Kurzy s lektorom

Pokiaľ máš radšej individuálny prístup a čaká ťa test Všeobecných študijných predpokladov, tak môžeš využiť poslednú možnosť od spoločnosti SCIO. Kurzy budú prebiehať koncom novembra a začiatkom decembra v Bratislave, Košiciach a v Prešove. Kurzami žiakov sprevádzajú vyškolení lektori, ktorí vysvetľujú, ako k jednotlivým úlohám pristupovať, ale zároveň poskytujú individuálne rady. Kurz prebieha v malých skupinách s pomocou tlačených materiálov. Cena kurzu he 130 EUR.

Pokiaľ ťa teda čakajú SCIO testy a zaujala ťa niektorá z možností, ako sa na ne pripraviť, neváhaj a navštív webové stránky scio.sk pre viac informácií. Prvý termín ostrých SCIO testov je už v decembri a čím skôr začneš s prípravou, tým lepšie pre teba.


podpora@vysokeskoly.cz

Ďalšie články k téme

Čaká vás nástup na vysokú? Máme pár tipov, ako sa pripraviť počas leta

Čaká vás nástup na vysokú? Máme pár tipov, ako sa pripraviť počas leta

Leto po maturite a pred nástupom na vysokú školu má svoje jedinečné čaro. Po prvé je toto leto oveľa dlhšie, ako všetky predchádzajúce letné prázdniny, keďže maturanti končia niekoľko týždňov pred oficiálnym ukončením školského roka, tak akademický rok začína zväčša až počas septembra či v októbri. Okrem toho je to leto po náročnom období, a …

Vyskúšaj štúdium v USA. Vďaka programu FLEX máš jedinečnú príležitosť

Vyskúšaj štúdium v USA. Vďaka programu FLEX máš jedinečnú príležitosť

Stredoškoláci spozornite, môžete ísť na ročný študijný pobyt do USA. Podajte si prihlášku do 28. septembra! Čo je štipendium FLEX?  Future Leaders Exchange program (FLEX) je ročný štipendijný program pre stredoškolákov, ktorý účastníkom umožní študovať na americkej strednej škole. Okrem toho je plne hradený americkým Ministerstvom zahraničných vecí a riadený Úradom pre vzdelávacie a kultúrne záležitosti (ECA). …