Maturitná skúška 2022 bude!

23. 10. 2021 | Aktuality

Maturitná skúška 2022Vyhlásil to minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Branislav Gröhling na štvrtkovej tlačovej konferencii. Nič na tom nemení ani viac než 16000 podpisov pod petíciou za zrušenie maturitnej skúšky 2022. Petícia odôvodňuje snahu o zrušenie maturitnej skúšky nedostatkom vedomostí a nedostatkom času na akúkoľvek redukciu či  dobiehanie učiva. Signatári navrhujú, aby bola maturitná skúška nahradená priemerom známok za uplynulé štvorročné štúdium.

Kvôli pandemickej situácii bola v predošlých rokoch študentom maturitná skúška odpustená. Tento rok však podľa vyhlásení ministra takýto scenár nehrozí. Má k tomu prispieť čiastočná preočkovanosť učiteľov a samotných žiakov. Branislav Gröhling vyhlásil, že sa bude prihliadať na obsah konkrétnych skúšok a na zostavenie komisií.

Zdroje: www.skolske.sk