Nájsť si stáž nikdy nebolo jednoduchšie

27. 12. 2023 | Uplatnenie absolventov a študentov

Nájsť si stáž nikdy nebolo jednoduchšieČi chodíš na strednú alebo vysokú školu, určite si už dostal(a) otázku na prax a pracovné skúsenosti. Alebo máš pocit, že všetci tvoji rovesníci už majú roky praxe za sebou a ty stále nič.

Prax pri štúdiu je pre mnohých citlivou témou a mnohým robí vrásky na čele. Už ale nemusí, s GROWNi si totiž nájde prax pri škole každý. Na platforme ako na jednej z mála nájdeš pracovné ponuky a stáže pre študentov. Nakoľko ide o špecifickú formu práce, kde majú študenti iné potreby a možnosti ako klasický zamestnanci, je potrebná otvorenosť aj zo strany zamestnávateľov.

Keďže to stále nie je bežnou praxou, že zamestnávatelia ponúkajú pozície pre študentov, je relatívne ťažké ich hľadať. Preto sa môže zdať, že nájsť si prácu v odbore ako študent(ka) je nadľudský výkon. To ale mení vyhľadávanie na GROWNi, kde si študenti môžu nájsť prácu priamo pre nich, v oblasti, ktorá ich bavil a zaujíma a tiež podľa toho, kde im to vyhovuje. Niektoré ponuky sú dokonca na prácu online a nie je teda potrebné študovať v konkrétnom meste. Aj to tiež býva častým problémom pre študentov, ktorí študujú v menších mestách, kde nie je tých príležitostí toľko.

Pokiaľ teda chceš rozšíriť svoje teoretické znalosti aj o skúsenosť z praxe, skús sledovať príležitosti práve na tejto platforme.

Ďalšie články k téme

Hľadáš prácu? Pridaj sa k hraničnej a cudzineckej polícii

Byť súčasťou policajného zboru je pre mnohých snom. Ten sa teraz môže stať skutočnosťou. Hraničná a cudzinecká polícia Slovenskej republiky totiž hľadá nových záujemcov, ktorí by rozšírili ich rady. Pre mnohé z pozícii v policajnom zbore je potrebné mať vyštudovanú policajnú akadémiu, to ale neplatí pre tento post. Záujemcovia o novú prácu však musia splniť […]

čítajte viac