Online veľtrh českých vysokých škôl!

7. 1. 2021 | Aktuality

veľtrh vysokých škôl26.-28. januára sa uskutoční online veľtrh vysokých škôl, čo môže byť skvelá príležitosť, ako si vybrať tú správnu vysokú školu ak zvažujete štúdium u našich susedov.

Veľtrh vysokých škôl je určený pre každého, kto ešte nie je rozhodnutý kam na univerzitu, no rovnako výhodný dokáže byť aj pre tých, ktorí si školu už vybrali. Celá online akcia je úplne zdarma a nemáte čo stratiť, len získať!

Tento rok sa kvôli pandemickej situácii mnoho vecí sústreďuje do virtuálneho priestoru, výnimkou nie je ani veľtrh vysokých škôl.

Na akcii sa odprezentujú cez štyri desiatky vysokých škôl z Českej republiky. Výber je naozaj široký s množstvom rozličných fakúlt, odborov a programov. A ak sa vám to snáď zdá ako neprehľadné kvantum možností, rozhodne to tak nie je!

Po zaregistrovaní ktoré je úplne zdarma si môžete urobiť test “na čo sa hodíte“, čo študovať, ak ešte nemáte vo výbere jasno a aj podľa výsledkov testu následne môžete sústrediť vašu pozornosť na konkrétne zameranie či jednotlivé školy počas veľtrhu, test vás môže naviesť, ktorým smerom sa uberať. Taktiež je možné vyhľadávanie podľa vašich preferencii, čiže ak už máte predstavu, ale len nejasnú aj týmto spôsob sa dá dopracovať ku finálnej voľbe.

veľtrh vysokých škôl

Snáď jednou z najlepších výhod tohto online veľtrhu je flexibilita, nemusíte nikam dochádzať, zbytočne vymeškávať hodiny a môžete sa ho zúčastniť snáď odkiaľkoľvek, stačí vám internetové pripojenie a notebook, tablet či mobil. No nie je to skvelé?

Čo môžete vlastne očakávať? Univerzity majú pripravené virtuálne stránky škôl, ich predstavenie ako takých, video-prezentácie a v ponuke budú aj zaujímavé prednášky.  Všetky vaše otázky a nejasnosti bude možné zodpovedať v online chate či video chate, a bude aj možnosť online chatu s jednotlivými zástupcami fakúlt, čo prináša skvelú možnosť pozisťovať všetky potrebné a detailné informácie ohľadom štúdia na jednom mieste. Pýtať sa na čokoľvek, čo vás môže zaujímať.

Tak sa nebojte zúčastniť, videocallujte, chatujte, píšte na https://veletrh.vysokeskoly.cz/

 

Ďalšie články k téme

U10+ - Konzorcium Slovenských Univerzít

U10+ - Konzorcium Slovenských Univerzít

Reforma školstva, akreditácie univerzít, ich spájanie a zanikanie, tieto veci počúvame pravidelne z  rôznych strán, no už ste počuli o U10+, zoskupení desiatich slovenských univerzít? A čo si vôbec treba pod Konzorciom Slovenských Univerzít predstaviť? Význam slova konzorcium v Slovnik.sk nájdeme ako: „spoločenstvo na jednorazovú realizáciu určitej obchodnej alebo finančnej transakcie; správny orgán účelovej organizácie.“ V našom prípade sa …

číst více
Kde ešte čakajú na vašu prihlášku?

Kde ešte čakajú na vašu prihlášku?

Akadémia umení v Banskej Bystrici prijíma prihlášky na odbor divadelná dramaturgia a réžia do 15. júla. Bratislavská medzinárodná škola liberálnych štúdií prijíma na liberálne štúdiá do 10. júna. Dubnický technologický inštitút v Dubnici nad Váhom má predĺžené prijímanie prihlášok do 30. júna pre odbory elektronika dopravných prostriedkov a učiteľstvo praktickej prípravy. Do 31. mája a potom dodatočne do 10. septembra si môžete …

číst více
Posledná šanca poslať prihlášku na VŠ

Posledná šanca poslať prihlášku na VŠ

Do 31. augusta 2016 môžete poslať prihlášku na tieto odbory: Dubnický technologický inštitút v Dubnici nad Váhom: elektronika dopravných prostriedkov, manažment, učiteľstvo praktickej prípravy Katolícka univerzita v Ružomberku: pedagogika, predškolská a elementárna pedagogika, sociálna práca, učiteľstvo biológie (v kombinácii), geografie (v kombinácii), chémie (v kombinácii), informatiky, informatiky (v kombinácii), matematiky (v kombinácii), náboženskej výchovy, náboženskej výchovy (v kombinácii), ruského jazyka a literatúry (v kombinácii), talianskeho jazyka …

číst více