Vysoké školy získajú dotáciu viac ako 15,5 milióna eur

9. 8. 2021 | Aktuality

dotácia pre vsoké školyŠtátny tajomník Ministerstva financií, Marcel Klimek, na tlačovej konferencii uviedol, že rezort uvoľní finančnú injekciu 15.509.087 eur pre vysoké školy ako podporu k popandemicému reštartu vysokých škôl v nadchádzajúcom akademickom roku 2021/2022. Financie majú slúžiť na vykompenzovanie škôd a výdavkov, ktoré boli zapríčinené zložitou situáciou spojenou s pandémiou Covid-19. Rezort uviedol, že situáciu bude naďalej sledovať a v prípade potreby bude možné aj následné dofinancovanie.

Tajomník Kliment vyhlásil, že “vzdelanie je jedna z najväčších hodnôt. Preto, aby nebola ohrozená existujúca vysokoškolská infraštruktúra, bolo potrebné, aby sme pristúpili k takejto kompenzácii. Verím, že aj táto finančná injekcia pomôže popandemickému reštartu v novom školskom roku.”

Zdroje: TASR